رفتن به محتوای اصلی
انتشارات فرهنگ سبز

انتشارات فرهنگ سبز

۳۰ درصد تخفیف در خرید کلیه کتاب‌های موجود

نشانی: تهران، خیابان شهید بهشتی، خیابان پاکستان، کوچه چهارم، پلاک ۱۰، طبقه دوم

تلفن: ۸۸۵۱۳۱۸۹ – ۰۲۱

انتشارات فرهنگ سبز در سال ۱۳۷۹ شمسی فعالیت خود را در زمینه نشر کتاب آغاز کرده است. ترویج فرهنگ غنى اسلام، سهولت در دستیابى به منابع و متون اصیل فقهی و دینى براى ارائه معارف اهل‏بیت (علیهم السلام) به جهانیان در عصر اطلاعات و ارتباطات از اهداف این انتشارات شمرده می شود.

نگاهی گذرا به بخش های مختلف انتشارات

مهم‏ترین رسالت این موسسه، خدمت به فرهنگ اسلامى در عرصه پژوهش و اجتهاد است که این رسالت عظیم با ساماندهى پژوهش‏هاى دینى در حوزه‏هاى مختلف علوم اسلامى به انجام مى‏رسد. فعالیت‏هاى انتشارات ، در چهار بخش طراحى شده است که عبارتند از:
۱- بخش اجرایی
۲- بخش تحقیق و پژوهش
۳- بخش فنی
۴- بخش فروش

۱- بخش اجرایی
این بخش قسمت هاى حسابدارى، هماهنگی، ادارى، دریافت مجوز و امر پشتیبانى و تدارک کل مجموعه را به عهده دارد.

۲- بخش تحقیق و پژوهش
این بخش که از مهم ترین واصلی ترین بخش های انتشارات محسوب می شود در زمینه های زیر مشغول به فعالیت است:
* تحقیق در زمینه آخرین کتاب های پرفروش چاپ شده روز و به خدمت گرفتن آنها براى ارتقاء سطح کیفى چاپ کتاب های انتشارات و برنامه ریزی بلند مدت برای آینده.
* تطبیق کتاب های معرفی شده به انتشارات برای نشر با استانداردهاى موجود وزارت ارشاد و بررسی آنها براى تصحیح و ویراستاری.
* تحقیق و پیگیری بابت معرفى مؤلفان متون، مترجمان متخصص و دیگر مطالب مورد نیاز.

۳- بخش فنی
این بخش با برخوردارى از افراد متعهد و مجرب در زمینه تایپ و صفحه آرایی با استفاده از جدیدترین تکنیک ها و قابلیت‏هاى روز فعالیت می کند.

۴- بخش فروش
این بخش به منظور معرفى و عرضه کتاب های چاپ شده به جامعه علمى و فرهنگى تشکیل شده است. سامان‏دهى و مدیریت عرضه و توزیع کتاب ها در فروشگاه‏ها، نمایشگاه‏ها و مجامع اطلاع‏رسانى، تأسیس نمایندگى‏هاى عرضه کتاب، ارائه خدمات اطلاع‏رسانى و انجام تبلیغات در جهت معرفى فعالیت‏های انتشارات از جمله وظایف مهم بخش فروش به شمار مى‏رود.

فعالیت های انتشارات

انتشارات فرهنگ سبز در نظر دارد تا با نشر و چاپ کتاب های علوم اسلامی گامی در جهت تبلیغ و ترویج فرهنگ اسلام از طریق نشر آموزه های پیامبر اسلام (ص) و جانشینان معصومش بردارد.
تعداد کتاب های چاپ شده درانتشارات بیش از ۹۰ عنوان است که تلاش مجموعه بر آن است تا با ترجمه کلام امامان شیعه، قدمی در جهت نشر فرهنگ اسلام بر پایه اندیشه های اهل بیت (علیهم السلام) بردارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برگشت به بالا