رفتن به محتوای اصلی
ساختمان دانشگاه علوم و فنون خرمشهر
0
تعداد دانشجویان
0
تعداد هیات علمی

اطلاعات تماس دانشگاه علوم و فنون دریایی

آدرس: ایران، خرمشهر، بلوار علی ابن ابیطالب، دانشگاه علوم و فنون دریایی

تلفن: ۵۳۵۳۳۳۲۱-۰۶۱

کد پستی: : ۶۴۱۹۹-۳۴۶۱۹

صندوق پستی: ۶۶۹

لوگو علوم و فنون خرمشهر

سنگ بنای اولیه دانشگاه علوم و فنون دریای خرمشهر در سال ۱۳۵۵ گذاشته شد. در این سال، دانشکده علوم دریایی با هدف تبدیل آن به قطب علمی دریایی کشور پایه‌گذاری شد. متاسفانه همزمان با شروع جنگ تحمیلی و به دلیل واقع بودن این مجموعه آموزشی در دل خرمشهر، فعالیت آن تعطیل و در سال ۱۳۷۲ بازگشایی شد.

در سال ۱۳۸۲ این دانشکده از دانشگاه شهیدچمران اهواز مستقل شده و با نام فعلی آن شناخته شد. این مرکز آموزشی با توجه به موقعیت مناسب و بهره‌گیری از امتیازاتی مانند:

  • دستیابی آسان به آب‌های آزاد و دو رودخانه اروند و بهمنشیر
  • مجاورت با تالاب‌های مهمی مانند تالاب شادگان و هورهویزه
  • واقع شدن در منطقه آزاد اروند
  • داشتن کادری توانا و مجرب

فعالیت خود را توسعه داد. همچنین با توجه به اینکه این مجموعه درون منطقه آزاد اروند قرار دارد، نسبت به تاسیس یک پردیس خودگردان اقدام کرده است.

این دانشگاه تشکیل یافته از چهار دانشکده علوم دریایی و اقیانوسی، اقتصاد و مدیریت، منابع طبیعی دریا و دانشکده مهندسی دریا است

در این میان، مهندسی دریا یکی از رشته‌های مهم برای کشور ما محسوب می‌شود. اهمیت حمل و نقل ناوگان دریایی از یک سو و نیاز به بهره‌برداری از منابع نفت و گاز در خلیج فارساز سوی دیگر بر اهمیت این دانش صحه می‌گذارد.

پیش‌بینی می‌شود با توجه به توسعه ناوگان دریایی کشور، در آینده نیاز به هزاران نیروی دریانورد وجود خواهد داشت و از این رو، تربیت مهندسین مجرب در بخش‌هایی همچون ساخت و تعمیران سکو و کشتی ضروری می‌نماید.

سال تاسیس: ۱۳۵۵

رئیس فعلی: دکتر منصور زراء نژاد

RSS اخبار دانشگاه علوم و فنون خرمشهر

  • خطایی رخ داد، که نشان دهندهٔ این است که خوراک کار نمی‌کند. دوباره تلاش نمایید.
برگشت به بالا