رفتن به محتوای اصلی
0
تعداد دانشجویان
0
تعداد هیات علمی

اطلاعات تماس دانشگاه

دانشگاه اصفهان

دانشگاه اصفهان بزرگترین دانشگاه منطقه مرکز کشور است. پایه های نخستین این دانشگاه در سال ۱۳۲۵ با ایجاد آموزشگاه عالی بهداری اصفهان بنا گذاشته شد و در سال ۱۳۴۶ به دانشگاه ارتقا یافت.

تا کنون حدود ۱۸۰۰۰ نفر دانش‌آموخته این دانشگاه بوده‌اند. این مجموعه آموزشی در قالب ۱۴ دانشکده، ۵۵ گروه آموزشی و ۴۰۰ رشته تحصیلی فعالیت می‌کند. همچنین دو پردیس دانشگاه دارای ۷ گروه آموزشی، ۳۷ نفر عضو هیات علمی، ۱۶۰۰ نفر دانشجو و ۱۳ رشته تحصیلی هستند.

سال تاسیس: ۱۳۴۶

رئیس فعلی: دکتر حسین هرسیج

نظر دانشجویان درباره این دانشگاه

آناهیتا چترسیماب

آناهیتا چترسیماب

درباره استادان

برترین اساتید در این دانشگاه به خصوص در رشته جبر حضور دارند دکتر عبدالهی که سومین جبریست ایران هستند و دکتر اعظم برجسته ترین وبا تجربه ترین این گرایش که استاد نمونه ی سال شناخته شدند.

فعالیت‌های فوق برنامه

دانشگاه اصفهان احترام ویژه‌ای نسبت دانشجو ها قائل است و همایش‌های مفیدی در طول سال تحصیلی هم در دانشکده و هم در مرکز تحقیقات برگزار می‌شود.
در تابستان هم دوره‌های خاصی در مرکز تحقیقات برگزار می‌شود مثلا امسال توسط دکتر قاری برجسته ترین استاد در رشته ی منطق ریاضی و دیگر اساتید محترم در رابطه با کتابخوانی که تلفیقی از
 ریاضی،فیزیک و موسیقی است را ارایه داده اند و شرکت در این دوره رایگان است.هرهفته در مرکز تحقیقات دانشگاه تمامی گرایش های ریاضی دوره‌های اموزشی برگزار می‌شود. در کل هرچی بگم کم گفتم این برنامه‌هایی بودکه بنده در جریان بودم مطمئنا بیشتر از این‌هاست.

همایش‌های بسیار خوب و مفید کارگاه های مورد نیاز دانشجو که در کمتر دانشگاهی برگزار می‌شود دراین دانشگاه دیده می‌شود مرکز تحقیقات در خود دانشگاه است که در هر یک از گرایش‌های ریاضی هفته ای یک جلسه همایش و جلسات خوب و علمی برگزار می‌شود و همگی رایگان هستند. دوره‌های کتابخوانی در رابطه با موضوعات مختلف و حتی موضوعات ترکیبی که هر شخصی مورد جذب قرار می‌گیرد ارایه می‌شود. دانشگاه اصفهان احترام ویژه‌ای نسبت به دانشجوها و همایش‌ها دارد دانشجوها نیز فعالیت‌های بسیار مفید و ارزنده دارند از تدریس تا پژوهش‌ها و کارهای انجمنی.

امکانات

اینترنت برای دانشجوهای کارشناسی ارشد سه گیگ و نیم به صورت هفتگی در اختیار گذاشته، از نظر بنده کافی هست.
انتشاراتی ها بسیار خوب هم در هر دانشکده هست و در محوطه خوابگاه و دانشگاه نیز موجود است.
رستوران یاس دو شعبه دارد که برای دانشجوها دارای تخفیف است.جاهای دیدنی شهر اصفهان هم که معروف است و در تاریخ‌هایی از سال
 دانشگاه بلیط‌ها را به صورت خانوادگی برای دانشجوها درنظر می‌گیرد.

خوابگاه

امکانات خوابگاه هم قابل قبول است هر دونفر یک میز و صندلی مطالعه وهر نفر یک کتابخوانه و کمد و در هر اتاق یک فرش زیبا با ارم دانشگاه اصفهان و یک یخچال است. دانشگاه اصفهان چهار تا در ورودی دارد که در نزدیکی هر در ایستگاه اتوبوس و مترو هست.
دانشگاه اصفهان به صورت یک شهرک است که تمامی مجموعه‌ها از کوی اساتید تا دانشکده‌ها و خوابگاه‌ها در یکجا متمرکز شده‌اند،در اصل خوابگاه برای هر قشری کارشناسی، ارشد، دکتری و دانشجویان خارجی جدا است.

اما یک ساختمان است که این اقشار را به صورت اندک یکجا دور هم جمع شده‌اند و رابطه ی حسنه‌ای برقرار است فاصله خوابگاه تا ترمینال پنج دقیقه است اما تا راه آهن و فرودگاه نیم ساعت.

هر جمعه از طرف دانشگاه نماز جمعه برگزار می‌شود و در رابطه با مراسم‌های در تقویم برنامه به خصوص خودشان را دارند. جشنواره‌های خوابگاهی به‌صورت بومی ایران مربوط به هر استان و خارجی سالانه یک هفته برگزار می‌شود تا اقوام پوشش، مراسم ها و غذاها و سوغاتی هایشان را به نمایش بگذارند.

توصیه برای انتخاب دانشگاه
یکی از خوشبختی‌های بنده قبولی در دانشگاه اصفهان است در اینجا واقعاً حس دانشجو بودن را دارم و تحصیل در این دانشگاه نیازمند به تلاش است.

حدیقه ابراهیمی

حدیقه ابراهیمی

من از مهر سال ۱۳۹۷ وارد مقطع ارشد دانشگاه اصفهان در رشته علوم اجتماعی شدم.

درباره خوابگاه
از آنجایی که من مقیم اصفهان نبودم و فاصله زیادی تا محل زندگیم بود، در خوابگاه دولتی این دانشگاه ساکن شده‌ام. خوشبختانه تا حدودی امکانات حداقلی یک زندگی دانشجویی در اختیارمان قرار گرفته است.

تردد به دانشگاه
از آنجایی که دانشگاه در وسط شهر قرار دارد، دسترسی به سایر نقاط شهر برای دانشجویان به راحتی فراهم است. همچنین وسایل ایاب و ذهاب همواره آماده خدمات رسانی به دانشجویان هستند.

محل برگزاری کلاس‌ها
به طور کلی، دانشگاه اصفهان محیط بزرگ با دانشکده‌های متعددی را شامل می‌شود، و محل برگزاری کلاس‌های رشته علوم اجتماعی در دانشکده ادبیات و علوم انسانی است.

ارتباط با مردم و مسئولان
خوشبختانه از آنجایی که رشته اصلی من انسان شناسی است، معمولا به راحتی با مردم و یا مسئولان ارتباط برقرار می‌کنم و در این زمینه مشکلی ندارم.

امکانات
در این دانشگاه امکانات علمی, تفریحی و رفاهی در حد توان دانشگاه فراهم گردیده است که از آن جمله می‌توان به کتابخانه بزرگ، کلاس‌های ورزشی، استخر و غیره اشاره کرد، که به دانشجو امکان انتخاب و استفاده از آنها را می‌دهد.

فعالیت‌های دانشجویی
همچنین این دانشگاه شامل تشکل‌ها، انجمن‌ها و کانون‌های متعددی است که دانشجویان در طول دوره تحصیل خود می‌توانند به راحتی از آنها بهره‌مند گردند.

برگشت به بالا