رفتن به محتوای اصلی

عدم برگزاری آزمون ورودی دانشگاه‌های خارجی در ایران

آزمون ورودی دانشگاه‌های خارجی در ایران بدون اخذ مجوز ممنوع شد. برگزاری دوره‌ها و آزمون زبان جهت ورود به دانشگاه‌های خارجی و برگزاری آزمون دانشگاه خارجی در ایران با هدف ورود به آن دانشگاه‌ها بدون اخذ مجوز ممنوع گردید.

اسامی و مشخصات موسسات و شرکت‌های مجاز خدمات اعزام دانشجو به خارج از کشور فروردین ماه امسال بروز رسانی شد. کارگروه نظارت بر عملکرد موسسات معاونت بورس و امور دانشجویان خارج سازمان امور دانشجویان در آخرین به روز رسانی، لیست موسسات و شرکت‌های لغو مجوز شده و عدم تمدید اعزام دانشجو و هم چنین لیست موسسات مجاز اعزام دانشجو به خارج را اعلام کرد.

در این برروزرسانی ۱۴۷ موسسه اعزام دانشجو به خارج از کشور مجاز به فعالیت بوده و ۸۹ موسسه با توجه به ضوابط و مقررات، اجازه هیچ گونه فعالیت درخصوص اعزام دانشجو از قبیل مشاوره، عقد قرارداد ندارند.

شرایط فعالیت موسساتآزمون ورودی دانشگاه‌های خارجی

  • موسساتی که اعتبار مجوز فعالیت‌شان منقضی شده است، حائز شرایط برای عقد قرارداد نیستند. عقد قرارداد با موسساتی که تمدید مجوزشان در دست بررسی است در صورتیکه زمان عقد قرارداد مراتب را با دبیرخانه کارگروه موسسات هماهنگ کنند، بلامانع است.
  • هر موسسه یا شرکت خدمات اعزام دانشجو به خارج از کشور فقط برای  کشورهایی که نامشان درمقابل نام موسسه درج شده اجازه اقدام دارد.

بنابراین متقاضیان باید توجه داشته باشند که موسسه مورد نظرآنان به هیچ وجه اجازه اقدام برای سایرکشورها راندارد.

عدم برگزاری آزمون ورودی دانشگاه‌های خارجی در ایران

همچنین برگزاری دوره‌ها و آزمون زبان جهت ورود به دانشگاه‌های خارجی و برگزاری آزمون دانشگاه خارجی در ایران با هدف ورود به آن دانشگاه‌ها بدون اخذ مجوز ازمراجع ذیصلاح ممنوع است.

متقاضیان تحصیل در خارج از کشور که از طریق موسسات اعزام دانشجو اقدام می‌کنند، قبل از هر اقدامی ابتدا دانشگاه معتبری را از روی  لیست اداره دانش آموختگان وزارت علوم انتخاب کنند.

سپس به لیست موسسات خدماتی اعزام  مجاز و غیر مجاز که در وب سایت اداره بورس دانشجویان خارج  وزارت علوم منتشر شده مراجعه کرده و هیچ آدرس دیگری را قبول نکنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برگشت به بالا