رفتن به محتوای اصلی
اختصاص وام ویژه دانشجویان دکتری متقاضی واجد شرایط در سال تحصیلی جدید

اختصاص وام ویژه دانشجویان دکتری متقاضی واجد شرایط در سال تحصیلی جدید

اختصاص وام ویژه

فریبرز سجادی گفت: اختصاص وام ویژه دانشجویان دکتری به واجدین شرایط که متقاضی باشند، پرداخت می‌شود. البته در سال جاری هنوز مبلغی مصوب نگردیده است.

قائم‌مقام صندوق رفاه دانشجویان اضافه کرد: ثبت وام ویژه دکتری توسط بانک ارائه می‌شود، وام ویژه دکتری صندوق رفاه به مبلغ ۳۶ میلیون ریال برای شش ماه اول سال ۹۸در سنوات مجاز تحصیلی آغاز شده است و تا ۲۸ خرداد ماه ادامه خواهد داشت.

سجادی اضافه کرد: دانشجویان غیرشاغل و غیربورسیه و صرفاًً واجدین شرایط می‌توانند از وام ذکر شده استفاده نمایند. برای تعدادی از دانشجویان هم این وام واریز شده است.

رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم افزود: آنچه را که دانشگاه تأیید کرده باشد، پرداخت می‌کنیم. هر سال تحصیلی ۱۳۰ الی ۱۴۰ میلیارد تومان برای وام ویژه دکتری پیش‌بینی می‌شود.

وی همچنین افزود: بحث عدالت محوری از منظر توزیع منابع، مورد نظر صندوق است و منابع صندوق و حتی دانشگاه‌ها فقط متعلق به یک گروه خاص دانشجو یا یک دانشگاه خاص نیست و تا جایی که ممکن است منابع به آن بخش‌هایی اختصاص داده خواهد شد که محرومیت بیشتری دارند.

رئیس صندوق رفاه دانشجویان افزود: یعنی تلاش خواهیم کرد با حفظ دانشگاه‌هایی که وضع بهتری دارند، دانشگاه‌های دیگر را هم به وضع مطلوب نزدیک سازیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برگشت به بالا