رفتن به محتوای اصلی
ارائه تسهیلات بیمه‌ای به دانش‌بنیان‌ها

ارائه تسهیلات بیمه‌ای به دانش‌بنیان‌ها

ارائه تسهیلات بیمه‌ای به شرکت‌های دانش‌بنیان در موارد و حوزه‌های مختلفی است. که برای بهبود روندکاری و پیشرفت این شرکت ها است.

بر اساس تفاهم‌نامه ای که میان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و دستگاه ای متولی دولتی درخصوص ارائه تسهیلات بیمه‌ای منعقد گردیده است شرکت‌های دانش‌بنیانی که دارای شرایط هستند برای فعالیت‌های خود در حوزه دانش‌بنیان از معافیت اعمال ضریب حق بیمه قراردادها برخوردار میشوند.

بخشودگی جرائم بیمه تأمین اجتماعی، یکی دیگر از تسهیلاتی است که برابر قانون، در این خصوص برای شرکت‌های دانش بنیان حائز شرایط برقرار می‌شود.

طبق تفاهم‌نامه مذکو سازمان تامین اجتماعی می‌تواند نسبت به بخشودگی جرائم خارج از اختیار کارفرمایان اقدام نماید، و این در شرایط حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی در تأمین نیازهای کشوراست. معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری پس از بررسی درخواست‌ها، شرکت‌های مورد تایید را به نهاد تعیین شده معرفی می‌کند.

مشاوره

شرکت‌های دانش‌بنیان همچنین در این راستا می‌توانند از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و نهادهای همکار، مشاوره بیمه تامین اجتماعی دریافت کنند.

مشاوره در این خصوص بخش‌های گوناگونی را شامل می‌شود. مشاوره پیرامون کلیه قوانین کاروتامین اجتماعی و تهیه و تنظیم لایحه دفاعیه جهت ارائه به سازمان تامین اجتماعی، بخشی از این خدمت است که به دانش بنیان ها ارائه می‌شود.. همچنین یکی از مهم‌ترین خدمات شرکت‌های تامین اجتماعی در زمینه بررسی قراردادها ازنظر بیمه و حضور در جلسات هیات‌های حل اختلاف به عنوان نماینده، مشاوره دریافت می‌کنند.

بیمه‌نامه

طبق تفاهم‌نامه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با چند شرکت بیمه‌ای، شرکت‌های دانش بنیان دارای شرایط و اخذ تایید از این معاونت می‌توانند برابر قوانین و آیین‌نامه‌ها از برخی تسهیلات در زمینه اخذ بیمه‌نامه‌های مختلف بهره‌مند شوند.

از جمله بیمه هایی که دانش‌بنیان ها می‌تون دریافت نماییند:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برگشت به بالا