رفتن به محتوای اصلی

ارائه واحد درسی «راهنمای عمومی اخلاق حرفه‌ای» به دانشجویان پزشکی


وزارت بهداشت «راهنمای عمومی اخلاق حرفه‌ای» را که به پیشنهاد کمیسیون تخصصی اخلاق به تصویب شورای عالی نظام پزشکی رسیده است، به عنوان یکی از دروس دانشجویان علوم پزشکی، لازم الاجرا دانست.

دکتر مصطفی معین، رئیس کمیسیون تخصصی اخلاق سازمان نظام پزشکی بیان کرد: به دنبال تصویب شورای عالی سازمان نظام پزشکی برای نهادینه ساختن اخلاق حرفه‌ای در طبابت و امور پزشکی، موضوع تدوین راهنمای عمومی اخلاق حرفه‌ای در دستورکار این سازمان قرار گرفت و در نهایت برنامه آن به وزارت بهداشت ارائه شد.

ارائه واحد درسی راهنمای عمومی

رئیس شورای عالی سازمان نظام پزشکی همچنین گفت: به همین خاطر دکتر سعید نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در نامه‌ای به دانشگاه‌های علوم پزشکی، تبیین استانداردهای اخلاق در حرفه پزشکی توسط سازمان نظام پزشکی را شایسته تقدیر و تشکر دانست.

در متن مکاتبه دکتر فاطمه السادات نیری، دبیر شورای آموزش پزشکی عمومی با معاونان آموزشی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور و همچنین معاون علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی، آمده است: “با عنایت به ابلاغ برنامه درسی ملی آموزش دوره دکترای پزشکی عمومی مصوب شصت وهفتمین نشست شورای عالی برنامه ریزی علوم پزشکی در اجرای بخشنامه وزارت بهداشت در ارتباط با «راهنمای عمومی اخلاق حرفه‌ای شاغلین حرفه پزشکی و وابسته سازمان نظام پزشکی جمهوری اسلامی ایران» و بنا به تقاضای بعضی از دانشگاه‌ها، بدین وسیله فهرست منابع آموزشی پیشنهادی مباحث و کارگاه‌های درس «آداب پزشکی چهار» که براساس سرفصل محتوای برنامه درسی ملی انتخاب و پیشنهاد شده‌اند به شرح پیوست حضورتان تقدیم می‌شود.

خواهشمند است دستور فرمائید مراتب به استحضار مسئولین محترم درس مربوطه در آن دانشگاه رسانیده شود و در صورتی که منابع پیشنهادی دیگر، فیلم ضبط شده یا اسلایدهایی در برگزاری کارگاه‌ها و آموزش این درس در آن دانشگاه مورد استفاده قرار می‌گیرد مراتب و بسته‌های آموزشی جهت ثبت در «درسنامه ملی آموزش دوره دکترای پزشکی عمومی» به نام طراحی، مدرس و دانشگاه متبوع و بهره برداری سایر دانشگاه‌ها با رعایت کلیه حقوق معنوی به این دبیرخانه ارسال فرمایند. پیشاپیش از همکاری صمیمانه شما سپاسگزاری می‌نماید”.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برگشت به بالا