رفتن به محتوای اصلی

اسکن مثانه با دستگاهی دقیق‌تر

یک شرکت آمریکایی موفق به اسکن مثانه با دستگاهی دقیق‌تر شده است که نسبت به نمونه‌های گذشته بهتر عمل می‌کند. به نقل از مدگجت، اسکن کردن مثانه و اندازه‌گیری حجم آن روشی متداول است که معمولاً توسط پرستاران انجام می‌شود. این کار با اهداف متفاوتی صورت می‌گیرد، اما داشتن «دقت» نکته‌ای کلیدی در انجام آن است.

اسکن مثانه با دستگاهی دقیق‌تر

ممکن است روش‌های مبتنی بر سوند ادراری دقیق‌ترین روش باشند، ولی روش غیرتهاجمی “اولتراسوند-Ultrasound”  بهترین و دقیق‌ترین روش به شمار می‌آید.

اسکن مثانه با دستگاهی دقیق‌تر

در این جهت شرکت آمریکایی«اکونوس – EchoNous» دستگاهی تولید کرده است که به پرستاران اجازه می‌دهد حجم مثانه بیماران کلیوی را سریع‌تر و صحیح‌تر اندازه‌گیری کنند.

اسکنر “اولتراسوند” «فراصوت» این شرکت دستگاهی جمع‌ وجوراست که به رایانه متصل می‌شود. پرستار باید دستگاه را در بالای مثانه بیمار قرار دهد و روی صفحه رایانه ضربه بزند تا آن را هدایت کند.

رایانه هم از یک الگوریتم «هوش مصنوعی» “AI” استفاده می‌کند که با «شبکه‌های عصبی پیچشی» “CNN” کار می‌کند.

«شبکه‌های عصبی پیچشی» رده‌ای از شبکه‌های عصبی ژرف هستند که معمولاً برای انجام تحلیل‌های تصویری یا گفتاری در یادگیری ماشین استفاده می‌شوند. پس از این کار دستگاه می‌تواند حجم مثانه را اندازه‌گیری کند.

« نیکو پاگولاتس-Niko Pagoulatos»، مدیر اجرایی شرکت «اکونوس» اظهار کرد: ما در این پروژه مهندسان فناوری فراصوت و محققان یادگیری ماشین را گردهم آوردیم تا کاستی‌های دستگاه‌های اسکنر مثانه را جبران نماییم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برگشت به بالا