رفتن به محتوای اصلی

افراد مشمول طرح اجباری می‌توانند در آزمون کارشناسی ارشد علوم پزشکی شرکت کنند.

با توجه به اعلام مرکز سنجش آموزش علوم پزشکی، داوطلبان مشمول طرح اجباری می‌توانند بدون گذراندن و یا شروع طرح، در هر زمان در آزمون کارشناسی ارشد رشته‌های علوم پزشکی ۹۸ شرکت نمایند وهمچنین منعی برای ادامه تحصیل ندارند.

افراد مشمول طرح اجباری

مرکز سنجش آموزش علوم پزشکی همچنین تأکید کرده است که سابقه کار بالینی تنها برای رشته‌هایی مانند پرستاری مراقبت‌های ویژه نوزادان، پرستاری توانبخشی و رشته‌های مشخص شده الزامی است و داوطلبان سایر رشته‌ها نیاز به ارائه سابقه کار ندارند.

به بیان دیگر، براساس مصوبات شورای عالی برنامه‌ریزی علوم پزشکی، دارا بودن حداقل ۲ سال سابقه کار بالینی با مدرک کارشناسی (مدارک مورد پذیرش برای رشته امتحانی بر اساس جدول شماره ۱ درج شده در دفترچه ثبت نام آزمون ارشد) در بخش‌های بیمارستانی و بالینی برای شرکت در آزمون مقطع کارشناسی ارشد برای کلیه داوطلبان متقاضی رشته‌های مشخص شده در جدول ضروری است. اگر این سابقه در بخش‌های بالینی بیمارستان خصوصی و یا مربوط به گذراندن دوره طرح نیروی انسانی در بیمارستان باشد، قابل قبول خواهد بود.  

داوطلبان واجد شرایط استفاده از آیین‌نامه استعداد درخشان دقت کنند که با توجه به لزوم سابقه خدمتی فوق الذکر (طبق ضوابط اعلام شده، بلافاصله  پس از فراغت از تحصیل واجد شرایط انتخاب این رشته‌ها نیستند.)

کسب حداقل نمره زبان انگلیسی اعلام شده برای تصحیح پاسخنامه و مجاز به انتخاب رشته محل شدن الزامی است. به بیان دیگر کسب حداقل نمره ۱۰ از ۴۰ در واقع کسب حداقل ۲۵درصد نمره در درس زبان انگلیسی از آزمون سال ۹۸ و بعد از آن الزامی است و برای افرادی که نمره حد نصاب لازم درس زبان را کسب نکنند کارنامه علمی صادر نخواهد شد و مجاز به انتخاب رشته محل نیز نخواهند بود. آزمون زبان انگلیسی در کلیه رشته‌ها به صورت عمومی شامل در متون و واژگان عمومی زبان در سطح انگلیسی متوسط به بالا (Intermediat Upper) است، برگزار خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برگشت به بالا