رفتن به محتوای اصلی

امکان کاهش افسردگی مردان با فعالسازی یک ژن(SIRT1)

امکان کاهش افسردگی مردان با فعالسازی یک ژن(SIRT1) که توسط دانشمندان آمریکایی در حال بررسی است. دانشمندان (دانشگاه آگوستا-Augusta University) ایالت جورجیا در آمریکا دریافتند که فعال کردن مستقیم یک ژن مهم که با نورون‌های مربوط به هیجان و اختلال افسردگی عمده مرتبط هستند، می‌ تواند به کاهش نشانه‌های افسردگی مانند انزوای اجتماعی و از دست دادن علاقه « به خصوص در مردان» کمک کند.

امکان کاهش افسردگی مردان

براساس گزارش مؤسسه ملی سلامت روان آمریکا، اختلال افسردگی عمده، یکی از متداول‌ ترین اختلالات روحی است که حدود ۷% از بزرگسالان را تحت تأثیر قرار می‌دهد.

دانشمندان دانشگاه آگوستا، قشر پیش‌ پیشانی مغز که مسئول رفتارهایی مانند برنامه‌ ریزی، شخصیت و رفتار اجتماعی است و نقش مهمی در اختلال افسردگی عمده بر عهده دارد، مورد بررسی قرار دادند و دریافتند غیرفعال شدن ژنی موسوم به « SIRT1» در نورون‌های مربوط به هیجان، نشانه‌های مربوط به افسردگی را در موش‌های نر پدید می‌آورد.
امکان کاهش افسردگی مردان در حال بررسی است.

داروهایی که SIRT1 را فعال می‌کنند، می‌توانند به عنوان یک درمان مؤثر برای اختلال افسردگی عمده به کار روند. دکتر ژین یون لو، متخصص علوم اعصاب و از نویسندگان این پژوهش گفت: در این آزمایش، نوعی دارو که SIRT1 را فعال می‌کند توانست نشانه‌های افسردگی را در موش‌های نر کاهش دهد. این دارو، اثر ضد افسردگی دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برگشت به بالا