رفتن به محتوای اصلی

برقراری تفاهم‌نامه همکاری مشترک بین دانشگاه ساپینزا رم و دانشکده ادبیات دانشگاه تهران

به نقل از دانشکده ادبیات و علوم‌انسانی دانشگاه تهران ، در این دیدار بین هیئت دانشگاه ساپینزا رم و دانشکده ادبیات و علوم انسانی در زمینه فعالیت‌های علمی و فرهنگی تفاهم‌نامه گسترش همکاری‌های مشترک منعقد شد.

تفاهم‌نامه همکاری مشترک بین دانشگاه ساپینزا رم و دانشکده ادبیات دانشگاه تهران

برگزاری مدرسه تابستانی درباره ادبیات و علوم‌انسانی همچون فرهنگ و زبان‌های باستانی و زبان‌شناسی، استفاده از ظرفیت‌های حمایتی تفاهم‌نامه اراسموس پلاس به‌ ویژه در زمینه مبادله استاد و دانشجو در سال ۲۰۲۰، برگزاری دوره‌های مشترک آموزش از راه دور به زبان انگلیسی و ارائه مدرک مشترک توسعه و گسترش آموزش زبان و ادبیات فارسی در دانشگاه ساپینزا را می‌توان از اهداف این تفاهم‌نامه برشمرد.

هم‌چنین حمایت از اعزام استاد مهمان آموزشی یا پژوهشی، چاپ مقاله‌های اساتید و دانشجویان تحت عنوان مجموعه مقالات پژوهشی دو دانشکده «سالانه یک جلد به صورت الکترونیک یا کاغذی» و مبادله استاد در قالب دوره‌های فرصت مطالعاتی بلندمدت از دیگر مفاد تفاهم‌نامه منعقد شده است.

در این دیدار عدنان طهماسبی، معاون اجرایی دانشکده ادبیات و علوم انسانی با اشاره به موضوع تأثیرگذاری متقابل ادبیات کلاسیک عرب و رم و تأثیرپذیری ادبیات ایران، بر گسترش همکاری‌های فرهنگی و ادبی دو دانشگاه تاکید کرد.

سپس علی شهیدی، عضو هیئت علمی گروه فرهنگ و زبان‌های باستانی دانشکده ادبیات و علوم انسانی ضمن پرداختن به موضوع حمایت مالی دانشجویانی که در کنکور سراسری دکتری پذیرفته می‌شوند، پیشنهاد داد تا در این مورد از طرف اراسموس تسهیلاتی بوجود بیاید که دانشجویان بیشتری بتوانند رساله‌های مشترک بین دو دانشگاه ارائه دهند.

گودرز رشتیانی، عضو هیئت علمی دانشکده ادبیات و علوم انسانی نیز ضمن تأکید بر اجرایی کردن بندهای تفاهم‌نامه، مبادله استاد در مقطع فوق دکتری به ویژه در عرصه میراث مکتوب و نسخ خطی و هم‌چنین تقویت ایرانشناسی در دانشگاه ساپینزا را پیشنهاد داد که مورد استقبال قرار گرفت، مقرر شد در ابتدای برگزاری سمینار و دوره‌های کوتاه‌مدت مشترک در دستورکار دو دانشگاه قرار داده شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برگشت به بالا