رفتن به محتوای اصلی

برنامه دانشگاه تهران برای افزایش ظرفیت پذیرش دانشجو در سال ۱۳۹۸

دکتر حسین حسینی، از افزایش ۵ درصدی پذیرش دانشجوی دوره کارشناسی دانشگاه تهران برای سال ۱۳۹۸ خبر داد و با بیان اینکه ظرفیت پذیرش دانشجو در دانشگاه تهران برای دوره دکتری در سال آینده “۹۸” ثابت مانده است، گفت: ظرفیت پذیرش دانشجوی دکتری در سال ۹۸ در اغلب رشته‌های دکتری مشابه سال گذشته است و حدود ۱۵۰۰ نفر با در نظر گرفتن پردیس‌ها دانشجوی دکتری پذیرش خواهیم داشتیم که این وضعیت در سال ۱۳۹۸ نیز تغییری نخواهد کرد.

دکتر حسین حسینی بیان کرد: در دوره کارشناسی ارشد نیز ظرفیت پذیرش دانشجو برای سال آینده “۹۸” همانند سال گذشته افزایش نخواهد یافت. دانشگاه تهران سالیانه حدود ۸ هزار دانشجو در این دوره پذیرش می‌کند.

 معاون آموزشی دانشگاه تهران همچنین با اشاره به افزایش ظرفیت پذیرش بدون آزمون در مقطع کارشناسی ارشد در سال ۹۷، گفت: با تلاش‌های صورت گرفته توسط دانشگاه‌های سطح یک، به‌ ویژه دانشگاه تهران برای اصلاح آیین‌ نامه پذیرش بدون آزمون استعدادهای درخشان و در اجرای سیاست‌های هدایت و حمایت از دانشجویان برتر برای ورود به دوره کارشناسی ارشد، با اخذ مجوز از شورای هدایت استعداد درخشان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در سال ۱۳۹۷، ظرفیت پذیرش بدون آزمون در مقطع کارشناسی ارشد از ۲۰% به ۴۰% افزایش یافت.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برگشت به بالا