رفتن به محتوای اصلی

برگزاری یازدهمین دوره مسابقات «نبرد هوش مصنوعی شریف» در دانشگاه صنعتی شریف

نبرد هوش مصنوعی
مرحله حضوری یازدهمین دوره از مسابقات “نبرد هوش مصنوعی شریف” با حضور دانشجویان، دانش آموزان و برنامه‌نویسان حرفه‌ای در دانشگاه صنعتی شریف آغاز به کار کرد.

مرحله حضوری یازدهمین دوره از مسابقات “نبرد هوش مصنوعی شریف” صبح امروز چهارشنبه ۲۲ اسفند ماه ۹۷ با حضور دانشجویان، دانش آموزان و برنامه‌نویسان حرفه‌ای سراسر کشور، در دانشکده مهندسی کامپیوترِ دانشگاه صنعتی شریف شروع به کار کرد.

برگزاری یازدهمین دوره مسابقات

با توجه به این گزارش، یازدهمین دوره مسابقه نبرد هوش مصنوعی شریف، پس از برگزاری ۱۰ دوره متوالی و موفق توسط انجمن علمی دانشکده مهندسی کامپیوتر«SSC»، امسال نیز در دانشگاه صنعتی شریف در حال برگزاری است.

هدف این رویداد طراحی و پیاده‌سازی یک هوش مصنوعی قدرتمند توسط شرکت‌کنندگان است. یک هوش مصنوعی که بتواند طی یک نبرد استراتژیک به هوش‌های مصنوعی دیگر غلبه کرده و فاتح یک نبرد پرهیجان شود.

این رخداد به عنوان بزرگترین رویداد بین‌ دانشگاهی ملی شناخته می‌شود، دانشجویان بیش از ۸۰ دانشگاه کشور دراین مسابقه شرکت کرده‌اند.

برای برگزاری این رخداد بیش از۵۰ دانشجو در۶ تیم فنی از ابتدای آذر ماه امسال شروع به فعالیت کردند. یکی از بزرگترین تغییرات “Sharif AI Challenge 2019” نسبت به سال‌های گذشته تشکیل تیم محتوا برای آموزش محتوای علمی و فنی به شرکت‌کنندگان مسابقه و افزایش سطح رقابت‌ها بوده است.

همچنین در این مسابقه رقابت تیم‌های شرکت‌کننده با هم در یک بازیِ طراحی شده توسط تیم فنی، با استفاده از برنامه‌نویسی توسط یکی از سه زبان مسابقه یعنی جاوا، پایتون و سی‌ پلاس‌ پلاس صورت می‌گیرد.

حضور در این رقابت باعث می‌شود شرکت‌کنندگان علاوه بر سنجش و به چالش کشیدن مهارت‌های برنامه‌نویسی و طراحی استراتژی خود، زمینه‌های آشنایی با الگوریتم‌های هوش مصنوعی با محتواهای آموزشی فراهم آورند.

طبق اعلام روابط عمومی دانشگاه شریف، یازدهمین دوره از مسابقات «نبرد هوش مصنوعی شریف» در مرحله‌ی اول خود با ۲۶۷۵ شرکت‌کننده در قالب ۹۶۴ تیم بصورت غیرحضوری برگزار شد و۱۴۱ شرکت‌کننده به مرحله‌ نهایی راه یافتند که در قالب ۴۸ تیم از سراسر کشور در حال رقابت با یکدیگر هستند. این مسابقه روز پنج شنبه ۲۳ اسفند ماه ۹۷ با معرفی تیم‌های برگزیده به کار خود پایان خواهد داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برگشت به بالا