رفتن به محتوای اصلی

بهترین دانشگاه‌های منطقه آسیا و اقیانوسیه در نظام رتبه‌بندی تایمز۲۰۱۹ معرفی شدند.

نظام رتبه‌بندی تایمز برای سال ۲۰۱۹ دانشگاه‌های منطقه شرق آسیا، جنوب شرقی آسیا و اقیانوسیه را به منظور نشان دادن قدرت رو به رشد این منطقه در بخش آموزش عالی منتشر کرد. ، در این رتبه‌بندی بیش از ۳۰۰ دانشگاه از ۱۳ کشور مختلف وجود دارند.

بهترین دانشگاه‌های منطقه آسیا و اقیانوسیه

در این رتبه‌بندی از شاخص‌های عملکردی مشابه به رتبه‌بندی جهانی سال ۲۰۱۹ دانشگاه‌ها استفاده شده است. شاخص ها شامل آموزش “محیط یادگیری” با ۳۰% وزن، تحقیقات “حجم، درآمد و شهرت” با ۳۰% وزن، ارجاعات و استنادات “تاثیر تحقیق” با ۳۰% وزن، چشم انداز بین‌المللی “کارکنان، دانشجویان، پژوهش” با ۷.۵% وزن و درآمد صنعت “انتقال دانش” با ۲.۵% وزن است.

ژاپن با ۱۰۳ دانشگاه برجسته بیشترین تعداد دانشگاه را در این رتبه‌بندی دارد. چین با ۷۲ دانشگاه در رتبه دوم قرار دارد. سایر کشورها از جمله استرالیا با ۳۵ دانشگاه، تایوان با ۳۲ دانشگاه، کره جنوبی با ۲۹ دانشگاه و تایلند با ۱۴ دانشگاه نیز رتبه قوی دارند. دانشگاه ملبورن تنها دانشگاهی است که در خارج از آسیا قرار دارد اما رتبه پنجم قرار دارد. 

 سایر دانشگاه‌های برجسته در پنج سطح برتر عبارتند از: دانشگاه شینهوا “Tsinghua” چین در رتبه اول، دانشگاه “ملی سنگاپور”رتبه دوم، دانشگاه “علم و تکنولوژی هنگ کنگ” رتبه چهارم و دانشگاه “هنگ کنگ” رتبه پنجم قرار دارند.

۱۰ دانشگاه برتر منطقه آسیا و اقیانوسیه از نظر رتبه‌بندی بین‌المللی تایمز

دانشگاه کشور رتبه آسیا و اقیانوسیه ۲۰۱۹ رتبه آسیا و اقیانوسیه ۲۰۱۸ رتبه جهانی ۲۰۱۹
Tsinghua  شینهوا چین ۱ ۲ ۲۲
دانشگاه ملی سنگاپور سنگاپور ۲ ۱ ۲۳
دانشگاه ملبورن استرالیا ۳ ۴ ۳۲
دانشگاه علم و تکنولوی
هنگ کنگ
هنگ کنگ ۴ ۶ ۴۱
دانشگاه هنگ کنگ هنگ کنگ ۵ ۵ ۳۶
دانشگاه پکن چین ۶ ۳ ۳۱
دانشگاه تکنولوژی نانیانگ سنگاپور ۷ ۶ ۵۱
دانشگاه ملی استرالیا استرالیا ۸ ۸ ۴۹
دانشگاه چینی هنگ کنگ هنگ کنگ ۹ ۱۰ ۵۳
دانشگاه توکیو ژاپن ۱۰ ۱۲ ۱۴

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برگشت به بالا