رفتن به محتوای اصلی

بهترین دانشگاه‌های منطقه آسیا و اقیانوسیه در نظام رتبه‌بندی تایمز۲۰۱۹ معرفی شدند.

نظام رتبه بندی تایمز برای سال ۲۰۱۹ دانشگاه های منطقه شرق آسیا، جنوب شرقی آسیا و اقیانوسیه را به منظور نشان دادن قدرت رو به رشد این منطقه در بخش آموزش عالی منتشر کرد. ، در این رتبه بندی بیش از ۳۰۰ دانشگاه از ۱۳ کشور مختلف وجود دارند.

در این رتبه بندی از شاخص‌های عملکردی مشابه به رتبه بندی جهانی سال ۲۰۱۹ دانشگاه‌ها استفاده شده است. شاخص ها شامل آموزش “محیط یادگیری” با ۳۰% وزن، تحقیقات “حجم، درآمد و شهرت” با ۳۰% وزن، ارجاعات و استنادات “تاثیر تحقیق” با ۳۰% وزن، چشم انداز بین المللی “کارکنان، دانشجویان، پژوهش” با ۷.۵% وزن و درآمد صنعت “انتقال دانش” با ۲.۵% وزن است.

ژاپن با ۱۰۳ دانشگاه برجسته بیشترین تعداد دانشگاه را در این رتبه بندی دارد. چین با ۷۲ دانشگاه در رتبه دوم قرار دارد. سایر کشورها از جمله استرالیا با ۳۵ دانشگاه، تایوان با ۳۲ دانشگاه، کره جنوبی با ۲۹ دانشگاه و تایلند با ۱۴ دانشگاه نیز رتبه قوی دارند. دانشگاه ملبورن تنها دانشگاهی است که در خارج از آسیا قرار دارد اما رتبه پنجم قرار دارد. 

 سایر دانشگاه های برجسته در پنج سطح برتر عبارتند از: دانشگاه شینهوا “Tsinghua” چین در رتبه اول، دانشگاه “ملی سنگاپور”رتبه دوم، دانشگاه “علم و تکنولوژی هنگ کنگ” رتبه چهارم و دانشگاه “هنگ کنگ” رتبه پنجم قرار دارند.

۱۰ دانشگاه برتر منطقه آسیا و اقیانوسیه از نظر رتبه بندی بین المللی تایمز

دانشگاهکشوررتبه آسیا و اقیانوسیه ۲۰۱۹رتبه آسیا و اقیانوسیه ۲۰۱۸رتبه جهانی ۲۰۱۹
Tsinghua  شینهواچین۱۲۲۲
دانشگاه ملی سنگاپورسنگاپور۲۱۲۳
دانشگاه ملبورناسترالیا۳۴۳۲
دانشگاه علم و تکنولوی
هنگ کنگ
هنگ کنگ۴۶۴۱
دانشگاه هنگ کنگهنگ کنگ۵۵۳۶
دانشگاه پکنچین۶۳۳۱
دانشگاه تکنولوژی نانیانگسنگاپور۷۶۵۱
دانشگاه ملی استرالیااسترالیا۸۸۴۹
دانشگاه چینی هنگ کنگهنگ کنگ۹۱۰۵۳
دانشگاه توکیوژاپن۱۰۱۲۱۴

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برگشت به بالا