رفتن به محتوای اصلی

اعلام میزان تأثیر سوابق تحصیلی در کنکور ۱۳۹۸

دکتر ابراهیم خدایی رئیس سازمان سنجش میزان تأثیر سوابق تحصیلی در کنکور ۱۳۹۸ را اعلام کرد. رئیس سازمان سنجش آموزش کشور گفت: میزان و نحوه تأثیر سوابق تحصیلی در آزمون سراسری سال ۱۳۹۸ دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی ۳۰ درصد قطعی است.

دکتر ابراهیم خدایی در ادامه افزود: روز یکشنبه ۱۷ تیرماه ۱۳۹۷ کمیته سنجش و پذیرش دانشجو تشکیل جلسه داد و میزان سوابق تحصیلی دانش‌آموزان در امتحانات نهایی را ۳۰  درصد قطعی تصویب کرد.

دروس امتحانات نهایی دانش‌آموزانسوابق تحصیلی در کنکور 1398

خدایی تصریح کرد: دروس امتحانات نهایی دانش‌آموزان هم در این جلسه مشخص شد و ما درس‌هایی که روی سوابق تحصیلی دانش‌آموزان تأثیرگذار است را بر اساس بررسی‌های کارشناسی که در دبیرخانه انجام شده بود پیشنهاد کردیم.

وی گفت: عناوین دروس و تعداد دروس باید در شورای عالی آموزش و پرورش تصویب شود و پس از تصویب اطلاع رسانی خواهد شد.

رئیس سازمان سنجش افزود: این مصوبه در راستای اجرای قانون سنجش و پذیرش دانشجو است.

وی افزود: امتحانات نهایی در خرداد ماه ۱۳۹۸ برگزار و برای پایه دوازدهم عناوین دروس اعلام می‌شود. ضمن اینکه ضرایب دروس کنکور برای دروس متناظر امتحانی نیز یکسان خواهد بود و تغییری نخواهد‌داشت.

میزان و نحوه تاثیر سوابق تحصیلی در آزمون سراسری سال ۱۳۹۷ برای متقاضیانی که دیپلم خود را از سال ۱۳۸۴ به بعد گرفته بودند به میزان حداکثر ۲۵ درصد به نسبت سوابق تحصیلی موجود داوطلب و به صورت تأثیر مثبت و برای داوطلبان دارای مدرک پیش دانشگاهی که مدرک خود را از سال تحصیلی ۱۳۹۰-۱۳۹۱ به بعد گرفته بودند به میزان حداکثر ۵ درصد به صورت تأثیر مثبت در نمره‌ کل نهایی آنان لحاظ شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برگشت به بالا