رفتن به محتوای اصلی

تدوین آیین‌نامه تجمیع مراکز آموزش عالی کشور توسط وزارت علوم، تحقیقات و فناوری

علی آهون منش رئیس اتحادیه دانشگاه‌های غیرانتفاعی خبر از تدوین آیین‌نامه تجمیع مراکز آموزش عالی کشور توسط وزارت علوم، تحقیقات و فناوری داد.

تدوین آیین نامه تجمیع مراکز آموزش


آهون منش در ادامه گفت: وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در راستای بهبود آموزش عالی، در حال آماده‌سازی آیین‌نامه‌ای برای تجمیع مراکز آموزش عالی و دانشگاه‌ها است.

وی ادامه داد: با تدوین و ابلاغ آیین‌نامه مذکور، ساز و کار ادغام و تجمیع مراکز آموزش عالی و دانشگاه‌ها مشخص می‌شود. در حال حاضر نحوه ادغام مراکز و دانشگاه‌ها مشخص نیست، وزارت علوم، تحقیقات و فناوری اعلام کرد ۵۰ مرکز غیرانتفاعی تعطیل شده و ۷۰ مرکز نیز به دلیل رعایت نکردن استانداردها ظرفیت آن صفر شده است.

ایشان همچنان افزود: ما از وزارت علوم گلایه مند هستیم چرا که جایی اعلام نشد از ۳۸۵ مرکز غیرانتفاعی ۲۵۰ مرکز به دلیل داشتن استانداردها و خوب بودن در حال فعالیت هستند.
دانشگاه‌های رقیب ما از این موضوع سوء استفاده کرده و عنوان می‌کنند ۱۲۰ مرکز غیرانتفاعی ظرفیت‌اش صفر و یا تعطیل شده است، عنوان نمی‌شود ۲۵۰ مرکز باقیمانده در حال فعالیت هستند، این مسئله برای خانواده‌ها ابهام ایجاد کرده است و موجب گلایه ما بود.

وی با اشاره به ادغام مراکز و دانشگاه‌های غیرانتفاعی گفت: ادغام این مراکز به نفع آن‌ها بوده و هزینه آن‌ها را کاهش می‌دهد و اگر وزارت علوم امتیازی مانند افزایش ظرفیت پذیرش دانشجو به این مراکز ادغام شده، اختصاص دهد، تعداد بیشتری از مراکز برای این کار اقدام می‌کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برگشت به بالا