رفتن به محتوای اصلی

تعیین۱۰ اولویت طرح‌های فناورانه تأمین آب

۱۰ اولویت پس از طرح پیشنهادات دریافتی از اعضا در خصوص شاخص‌های اولویت‌بندی و بحث و بررسی این محورها مورد تأیید اعضای کارگروه آب قرار گرفت. این۱۰ اولویت طرح‌های فناورانه تأمین آب به منظور رفع مشکلات حوزه آب از سوی کارگروه آب ستاد توسعه فناوری‌های «آب، خشکسالی، فرسایش و محیط زیست» معاونت علمی‌ وفناوری ریاست‌ جمهوری تعیین شد.

امکان تجاری سازی

امکان تجاری‌سازی و بهبود فضای کسب‌وکار و توسعه اشتغال، میزان پوشش نتایج توسعه فناوری در سطوح مختلف محلی، ملی، منطقه‌ای، بین‌المللی و وجود ظرفیت‌های مورد نیاز برای توسعه فناوری با تأکید بر مناطق کمتر توسعه یافته اعم از اولویت‌های مطرح شده برای طرح‌های فناورانه تأمین آب است.

از دیگر محورهایی که در رفع مشکلات حوزه آب برای تأمین آب سالم تعریف شده، زمان‌ بر بودن توسعه فناوری، امکان جلب مشارکت مالی از منابع مختلف با اولویت بخش خصوصی، سطح اثربخشی توسعه فناوری در ارتقای بهره‌ وری و میزان سرمایه‌ گذاری مورد نیاز است.

همچنین عناوینی چون پوشش منافع اجتماعی توسعه فناوری، وجود الزامات و سیاست‌های حمایتی در اسناد بالادستی و امکان دسترسی به آمار و اطلاعات پایه نیز در اولویت‌های طرح‌های فناورانه تامین آب تعریف شده است.

در جلسه کمیته راهبری کارگروه آب ستاد توسعه فناوری‌های «آب، خشکسالی، فرسایش و محیط زیست»، معاونت علمی پرهمت دبیر کارگروه آب این ستاد نیز به شرح کوتاهی از اهمیت تعیین شاخص‌ها برای اولویت‌بندی محورهای طرح‌های فناورانه تأمین آب و همچنین اولویت‌ بندی راهبردها و اقدامات ملی، سند راهبردی توسعه فناوری‌های «آب، خشکسالی، فرسایش و محیط زیست» پرداخت که در ادامه جلسه اعضای کارگروه به بررسی اولویت‌بندی راهبردها و اقدامات ملی سند راهبردی توسعه این فناوری‌ها نیز پرداختند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برگشت به بالا