رفتن به محتوای اصلی
تغییر ملاک اعتبارسنجی دانشگاه‌های خارجی تا پایان سال

تغییر ملاک اعتبارسنجی دانشگاه‌های خارجی تا پایان سال

ملاک اعتبارسنجی دانشگاه‌های خارجی تا پایان سال بر اساس روندی استانداری علمی و منطقی خواهد شد و دانشجویان خارجی جذب می‌شوند. مدیر کل امور دانش آموختگان سازمان امور دانشجویی گفت: این سازمان در تلاش است اعتبار مدارک دانشگاه‌های کشور را بالا ببرد

ملاک اعتبارسنجی دانشگاه‌های خارجی

محمدصالح لباف زاده در مورد ماموریت اداره کل امور دانش آموختگان گفت: در رابطه با اعتبارسنجی مدارک دانشگاه‌ها در کشورهای مختلف ملاک متفاوتی برقرار است و وزارت علوم نیز قواعد و معیارهای خاص خودش را دارد.

وی گفت: مدارک دانشجویان که از کشورهای دیگر صادر می‌شود بر اساس سیاست‌ها و معیارهای مشخصی اعتبارسنجی می‌شود و هر کشور و هر دانشگاه قطعا مورد قبول وزارت علوم نیست.

وی در رابطه با این سوال که اعتبار دانشگاه‌های فنی و مهندسی کشور در میان باقی کشورهای منطقه بالاتر است یا دانشگاه‌های علوم انسانی گفت: این مورد بر اساس شاخصی که در رتبه‌بندی هست، دقیق‌تر بررسی می‌شود. رتبه‌بندی اگرچه بر اساس موضوع انجام می‌شود ولی بیشتر بر اساس رتبه دانشگاه مورد توجه قرار می‌گیرد و یکی از معیارهای رتبه‌بندی تعداد مقالات منتشر شده در مجلات بین‌المللی است. از این نظر ممکن است دانشگاه‌های علوم انسانی امتیاز کمتری کسب کنند

لباف زاده ادامه داد: رتبه‌بندی دانشگاه‌های خارج از کشور از وظایف مهم اداره کل امور دانش آموختگان است. باید سیاست‌های جمهوری اسلامی در حوزه علم و فناوری مدنظر قرار گیرد. بر همین اساس تا پایان سال ملاک اعتبار سنجی دانشگاه‌های خارجی علمی و منطقی می‌شود و بر اساس استانداری معتبر دانشجویان خارجی جذب خواهند شد. دانش آموختگان ما نیز به سوی دانشگاه‌ها و کشورهایی سوق داده می‌شوند که در رابطه با دانش و فناوری از سطح اعتبار خوبی برخوردار باشند.

مدیرکل امور دانش آموختگان در مورد مبالادلات علمی گفت هدف ما بیشتر کشورهای منطقه است و تمرکز خود را برای این کشورها خواهیم گذاشت تا بازار اقتصادی همکاری‌های علمی و فناوری را گسترش دهیم.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برگشت به بالا