رفتن به محتوای اصلی

جریمه مالی تاخیر دفاع پایان‌نامه دانشجویان تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد اسلامی بخشیده شد.


رئیس دانشگاه آزاد گفت: بر اساس تصمیم اتخاذ شده، جریمه مالی تاخیر دفاع پایان‌نامه دانشجویان تحصیلات تکمیلی بخشیده خواهد شد.

محمدمهدی طهرانچی دیروز ظهر در جمع خبرنگاران در حاشیه سومین کنگره کرسی‌های نظریه پردازی در واحد تهران ، مرکز دانشگاه آزاد اسلامی گفت: طی هفته‌های گذشته موضوع بودجه دانشگاه به صورت مستمر بررسی و روز گذشته نیز در این خصوص جلسه هیئت امنای دانشگاه آزاد برگزار شد.

ایشان افزود: همانطور که قبلاً اعلام شده بود، در سال پیش رو یک دوره پنج ماهه بودجه‌ای و پس از آن با آغاز سال تحصیلی یک دوره مالی جدید خواهیم داشت.

دکتر محمدمهدی طهرانچی بیان داشت: برای دوره مالی ۵ ماهه تصمیم گرفته شد که سپرده‌های دانشگاه نزد بانک‌ها به عنوان پشتوانه در بانک‌های قرض الحسنه قرار گیرد و طبق آن تسهیلات قرض الحسنه برای سرانه وام دانشجویی دریافت شود.

افزایش وام دانشجویی دانشگاه آزاد

ایشان افزود: براساس سرانه وام دانشجویی در دانشگاه آزاد اسلامی به یک و نیم میلیون تومان در واحدها افزایش می‌یابد.

رئیس دانشگاه آزاد یادآور شد: تصمیم دیگر اتخاذ شده برای دانشجویان در سال ۹۸ تحصیلی این است که اگر دانشجویان تحصیلات تکمیلی به دلیل دفاع نکردن از پایان‌نامه دچار وقفه تحصیلی شوند، جریمه‌های مالی آنها بخشیده خواهد شد.

طهرانچی بیان کرد: برخی از دانشجویان به دلیل عدم دفاع از پایان‌نامه، باید بخشی از شهریه‌های ثابت را پرداخت می‌کردند، به دلیل این موضوع به دانشگاه مراجعه نمی‌کردند بنابراین جریمه‌های مالی این افراد در سال آینده تحصیلی بخشیده خواهد شد.

محمدمهدی طهرانچی عنوان کرد: دانشجویان تنها با پرداخت هزینه ترمی که واحد پایان‌نامه را می‌خواهند دریافت کنند می‌توانند درس خود را به پایان برسانند.

بخشودگی جرایم دانشگاه آزاد

وی اشاره کرد: میزان جریمه‌های این دانشجویان حدود ۱۲۰۰ میلیارد تومان بود که این جریمه‌ها از سوی دانشگاه آزاد بخشیده شد.

طهرانچی در بیان خود اضافه کرد: برای کارکنان و اعضای هیئت علمی دانشگاه نیز میزان ۴۰۰ هزار تومان افزایش حقوق که مجلس شورای اسلامی آن را اعلام کرده، اجرایی خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برگشت به بالا