رفتن به محتوای اصلی

جزئیات بیست و سومین المپیاد علمی دانشجویی کشور اعلام شد

جزئیات بیست و سومین المپیاد علمی دانشجویی کشور اعلام شد و دانشجویان برای اولین‌بار می‌توانند در رشته‌های روانشناسی و مهندسی صنایع این دوره از المپیاد شرکت کنند.

یست و سومین المپیاد علمی دانشجویی کشور

دانشجویان سال سوم و چهارم مقطع کارشناسی می‌توانند در بیست و سومین المپیاد دانشجویی کشور در ۲۱ رشته شرکت کنند.

این دوره از المپیاد در رشته‌های زبان و ادبیات فارسی، الهیات و معارف اسلامی، علوم اقتصادی، علوم تربیتی، حقوق، شیمی، فیزیک، زیست‌شناسی، ریاضی، آمار، مهندسی برق، مهندسی شیمی، مهندسی عمران، مهندسی مکانیک، مهندسی کامپیوتر، مهندسی کشاورزی(زراعت و اصلاًح نباتات)، طراحی صنعتی، علوم جغرافیایی، علوم زمین، مهندسی مواد و متالورژی، روان‌شناسی و مهندسی صنایع برگزار می‌شود.

دانشجویانی که به مرحله‌نهایی راه‌یافته‌اند، در صورت تمایل می‌توانند به جای شرکت در المپیاد رشته اصلی خود، در المپیاد «سلول‌های بنیادی و مهندسی بافت» شرکت کنند.

دانشجویان با شرکت در «المپیاد غیر متمرکز» و «المپیاد متمرکز» در صورت کسب حدنصاب نمره علمی به مرحله نهایی راه‌ می‌یابند.

المپیاد غیر متمرکز

المپیاد غیر متمرکز به جز رشته‌های طراحی صنعتی و سلول‌های بنیادی و مهندسی بافت در روزهای ۱۳ و ۱۴ اردیبهشت سال ۱۳۹۷ در مراکز مناطق ده‌گانه برگزار می‌شود.

مواد امتحانی و برنامه آزمون‌ها مطابق برنامه مندرج در سایت به نشانی: olympiad.sanjesh.org/files/examschedule/۲۰۱۸/Exam_Program.pdf است و آزمون‌ها به‌صورت تشریحی برگزار می‌شود.

دانشجویان در المپیاد غیر متمرکز رشته هم‌نام با رشته تحصیلی خود می‌توانند شرکت کنند.

 

المپیاد متمرکز

مواد امتحانی المپیاد متمرکز، همانند مواد امتحانی آزمون دوره کارشناسی ارشد است و همزمان با آزمون کارشناسی ارشد در روزهای پنجشنبه و جمعه ۶ و ۷ اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۷ برگزار می‌شود.

برگزیدگان المپیاد متمرکز براساس نمرات اکتسابی داوطلب در آزمون رشته‌های مذکور بدون احتساب نمره معدل مقطع کارشناسی، تعیین می‌شوند. دانشجویان در المپیاد متمرکز در رشته‌های هم‌نام یا غیرهم‌نام با رشته تحصیلی خود می‌توانند شرکت‌ کنند.

مرحله نهایی

مرحله نهایی المپیاد دانشجویی در یکی از دانشگاه‌های واقع در شهر تهران در روزهای ۲۸ و ۲۹ تیرماه سال ۱۳۹۷ برگزار می‌شود. در این مرحله، آزمون‌ها بصورت تشریحی و مطابق برنامه زمان‌بندی مندرج  در سایت به نشانی olympiad.sanjesh.org/files/examschedule/۲۰۱۸/FinalExam_Program.pdf است.

دانشجویان سال سوم و چهارم مقطع کارشناسی می‌توانند در المپیاد شرکت کنند. فارغ‌التحصیلان مقطع کارشناسی نمی‌توانند در المپیاد شرکت کنند. دانشجویان شرکت‌کننده در مرحله نهایی باید گواهی اشتغال به تحصیل نیمه‌دوم سال تحصیلی ۹۷ را به مرکز المپیاد ارائه دهند.

در سال ۱۳۹۷ رشته‌های روان‌شناسی و مهندسی صنایع به رشته‌های المپیاد اضافه شده است.

برای اولین بار المپیاد «سلول‌های بنیادی و مهندسی بافت» در مرحله نهایی بیست و سومین المپیاد دانشجویی در سال ۱۳۹۷ برگزار می‌شود. مواد آزمون و برنامه امتحانی المپیاد سلول‌های بنیادی و مهندسی بافت همراه با برنامه‌های زمان‌بندی سایر رشته‌ها در سایت المپیاد موجود است.

داوطلبانی که در یکی از رشته‌های المپیاد دانشجویی شرکت کرده و به مرحله نهایی راه‌یافته‌اند، در صورت تمایل می‌توانند به جای شرکت در رشته اصلی المپیادی خود، در المپیاد سلول‌های بنیادی و مهندسی بافت شرکت کنند.

زمان‌بندی بیست و سومین المپیاد دانشجویی کشور

المپیاد زمان برگزاری
متمرکز ۶ و ۷ اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۷ – هم‌زمان با آزمون کارشناسی ارشد در سراسر کشور
غیرمتمرکز ۱۳ و ۱۴ اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۷  در مراکز مناطق ده‌گانه کشور
مرحله نهایی ۲۸ و ۲۹ تیرماه ۱۳۹۷   در یکی از دانشگاه‌های واقع در شهر تهران

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برگشت به بالا