رفتن به محتوای اصلی

خاموشی دانشگاه تهران به وقت “ساعت زمین”


دانشگاه تهران در جهت حفظ محیط‌ زیست و حرکت به سوی دانشگاه سبز، در رویداد بین‌المللی (ساعت زمین) مشارکت می‌کند.

خاموشی دانشگاه تهران

با توجه به سیاست‌های کلان دانشگاه برای حفاظت از محیط‌ زیست و حرکت به سوی دانشگاه سبز که به شکل ویژه در قالب اقدامات مدیریت سبز در دو سال گذشته پیگیری شده و در جهت اقدامات فرهنگی و آموزشی مرتبط با آن، دانشگاه تهران به‌عنوان نماد آموزش عالی کشور در رویداد بین‌المللی محیط زیستی «ساعت زمین» مشارکت می‌کند.

همگام با این رویداد مهم جهانی، سر در اصلی دانشگاه تهران و پردیس مرکزی دانشگاه در «ساعت زمین» خاموش خواهد گردید.

«ساعت زمین» رویدادی محیط زیستی است که در آخرین شنبه ماه مارس میلادی به شکل هماهنگ در اکثر کشورهای جهان توسط صندوق جهانی طبیعت و با هدف آگاهی‌رسانی درباره تغییرات آب و هوایی و نیاز به دقت بیشتر و صرفه‌جویی در مصرف انرژی برگزار می‌شود.

در این رویداد به شکل نمادین چراغ‌های غیرضروری به مدت یک ساعت خاموش می‌شوند؛ اغلب نمادهای شهری و ساختمان‌های مهم در کشورهای مختلف به این جنبش محیط زیستی ملحق شده‌اند. این رویداد از سال ۲۰۰۷ در استرالیا آغاز شده است، در سال گذشته، این برنامه در ۱۸۸ کشور و بیش از ۱۷ هزار بنا و محوطه مهم کشورهای مختلف انجام شده است.

همچنین در سال‌های گذشته در ایران نیز با خاموش کردن چراغ‌های برج میلاد، برج آزادی و پل طبیعت در تهران، سی‌وسه پل اصفهان، پل سفید اهواز و سایر نمادهای تاریخی و فرهنگی در شهرهای مختلف کشور، این رویداد ثابت شده است.

طبق اعلام روابط عمومی دانشگاه تهران، در سال جاری میلادی، این رویداد در روز شنبه ۳۰ مارس ۲۰۱۹ مطابق با ۱۰ فروردین ۱۳۹۸ از ساعت ۲۰:۳۰ تا ۲۱:۳۰ است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برگشت به بالا