رفتن به محتوای اصلی
برگزاری دوره آسیب‌شناسی اجتماعی زن و خانواده در دانشگاه الزهرا (س)

برگزاری دوره آسیب‌شناسی اجتماعی زن و خانواده در دانشگاه الزهرا (س)

برگزاری دوره آسیب‌شناسی اجتماعی زن و خانواده در دانشگاه الزهرا (س) انجام شد. با همت دبیرخانه دوره‌های آموزشی پژوهشی علوم انسانی اسلامی مفتاح، دوره تخصصی «آسیب‌شناسی اجتماعی زن و خانواده» با هدف پرداخت تخصصی به مسائل اساسی حوزه رشته زنان و خانواده، کشف و تجمیع راهکارها به منظور حل مسائل این حوزه، ایجاد زمینه تعامل علمی چند سویه میان اصحاب علم در حوزه رشته زنان و خانواده و … از تاریخ ۹ لغایت ۱۸ اسفند ماه به مدت دو هفته و در روزهای چهارشنبه، پنج شنبه و جمعه در دانشگاه الزهرا (س) برگزار می‌شود.

دوره آسیب‌شناسی اجتماعی زن و خانواده در دانشگاه الزهرا (س)

سرفصل‌های این دوره به صورت کلی به دو بخش مسائل حوزه خانواده و مسائل حوزه زنان تقسیم می‌شود و در قالب این دو بخش به موضوعاتی از قبیل: تحولات ساختار خانواده در ایران، خانواده، فضای مجازی و رسانه‌های جمعی، تحلیل جامعه‌شناختی انحرافات جنسی در ایران، سلامت و تربیت جنسی، آسیب‌شناسی سیاست‌گذاری زن و خانواده در ایران، تعارض‌های هویت جنسیتی در ایران، الگوی مطلوب فعالیت اجتماعی زنان، آسیب‌شناسی دفاع از حقوق زنان، تحول نقش و معنای مادری در بین زنان جوان ایرانی پرداخته می‌شود.

همچنین اساتید این دوره حجت‌الاسلام محمدرضا زیبایی‌نژاد، سهیلا صادقی فسایی، فریبا علاسوند، دکتر شهلا باقری، حجت الاسلام سید سعید رضا عاملی، عالیه شکربیگی، لیلا سادات زعفرانچی، مریم رفعت جاه و مجید ابهری خواهند بود.

با توجه به ماهیت مسئله محور دوره، مخاطبان این دوره، طلاب سطح ۲ حوزه به بعد، دانشجویان و فارغ‌التحصیلان تحصیلات تکمیلی تعریف شده‌اند و در راستای اﺗﻘﺎن ﻣﺒﺎﺣﺚ، ﻫﻢاﻓﺰاﯾﯽ در ﺑﺮﮔﺰاری دوره و ﺟﺮﯾﺎنﺳﺎزی ﻋﻠﻤﯽ ﮔﻔﺘﻤﺎن اﺳﻠﺎﻣﯽ در ﺣﻮزه ﻋﻠﻮم اﻧﺴﺎﻧﯽ ﮐﺸﻮر این دوره با همکاری دانشگاه‌های الزهرا (س)، علامه طباطبائی، ادیان و مذاهب، اﻣﺎم ﺣﺴﯿﻦ(ع)، اﻣﺎم ﺻﺎدق(ع)، مرکز تحقیقات زن و خانواده و جامعه الزهرا (س) برگزار می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برگشت به بالا