رفتن به محتوای اصلی

داروی تولیدی محققان ایرانی مانع التهابات گلو می‌شود.

بنفشه گیاهی است که حدود ۴۰۰ نوع دارد و معمولاً کاربرد آن در زمینه مشکلات تنفسی است، بنفشه معطر دارای ترکیبات متفاوتی چون آلکالوئیدها، گلیکوزیدها، ساپونین‌ها، تانن‌ها، متیل سالیسیلات، موسیلاژ، ویتامین C، کومارین و فلاونوئیدها می‎‌باشد و تمام قسمت‌های این گیاه کاربرد درمانی دارد.

تولید داروی گیاهی

بنفشه معطر گیاهی وحشی و چند ساله دارای گل‌های بسیار معطر به رنگ بنفش تیره است که در بهار ظاهر می‌شود. ریشه آن دونده طویل و برخلاف گل آن بدبو است. گیاه خیلی کوچکی است که برگ‌های متناوب دارد.

تکثیر آن با جدا کردن بوته پس از اینکه گل داد در پاییز یا با کاشت بذر در خزانه و انتقال نهال کوچک آن در بهار در زمین اصلی است. این گیاه در آب و هوای معتدل و نقاط سایه‌دار در بیشتر مناطق دنیا رشد می‌کند. این گیاه در ایران در بیشتر نواحی معتدل به طور خودرو دیده می‌شود. در دامنه‌های البرز، کندوان، کرج، هرزویل، دامنه‌های مرطوب راه عمارلو، کبوترچاک و رودبار شناسایی شده است.

  خاصیت ضدالتهابی و ضد باکتریایی قوی در گیاه بنفشه وجود دارد و محققان ایرانی با بهره‌گیری از این خاصیت، دارویی تولید کردند که ضد تب، ضد التهابات گلو و نرم‌کننده حنجره، رفع گرفتگی صدا، ضد سرفه و خلط آور است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برگشت به بالا