رفتن به محتوای اصلی
دوره عالی مالی در دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار می‌شود

دوره عالی مالی در دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار می‌شود

دانشگاه صنعتی امیرکبیر، برگزارکننده دوره عالی مالی است. این دوره که دو سال و نیم به طول می‌انجامد به منظور آشنا کردن فعالان بازار مالی با موضوعات مرتبط برگزار خواهد شد.
دانشکده مهندسی صنایع و سیستم‌های مدیریت دانشگاه صنعتی امیرکبیر در راستای نیاز فعالان بازارهای مالی و با تکیه بر توان تخصصی اساتید این دانشکده و اساتید این حوزه در کشور، اقدام به طراحی دوره عالی دانش مالی (DBA in Finance) کرده است.

برگزاری دوره عالی مالی

به منظور تقویت جنبه‌های کاربردی مرتبط با بازار سرمایه کشور، این دوره با حمایت مرکز مالی ایران اجرا خواهد شد.
دوره مذکور فرصت خوبی را برای دانش‌آموخته‌های مهندسی که در بازارهای مالی و حوزه‌های مرتبط مشغول به فعالیت هستند، ایجاد می‌کند.

شرکت‌کنندگان می‌توانند با آشنایی با مطالب روز مطرح شده در این حوزه نقش موثرتری در محیط کاری خود داشته باشند.

در این دوره علاوه بر ارائه مفاهیم مقدماتی، شرکت‌کنندگان با موضوعاتی مانند بازارهای مالی؛ شامل بورس کالا و سهام و فرابورس، بازارهای آینده طلا با استفاده از نرم‌افزارهای مرتبط، مباحث مربوط به سرمایه گذاری، مدیریت خطر پذیری مالی و بانکداری آشنا می‌شوند.

طول این دوره آموزشی ۲ سال و نیم (۵ ترم آموزشی) و در ۳۸۴ ساعت آموزشی است که در ۳ نیم‌سال اول دانشپذیران با مطالب تئوری و نحوه به کارگیری آن‌ها در بازارهای مالی آشنا خواهند شد و سپس در قالب یک طرح مطالعاتی و کاربردی در حوزه مالی به حل یک مسأله واقعی در حوزه بورس، بیمه یا بانک خواهند پرداخت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برگشت به بالا