رفتن به محتوای اصلی

اختصاص سهمیه به داوطلبان مناطق زلزله زده

ابراهیم خدایی رئیس سازمان سنجش آموزش کشور اختصاص سهمیه به داوطلبان مناطق زلزله زده را شرح داد. وی در ادامه درباره اختصاص سهمیه به داوطلبان آزمون سراسری دانشگاه‌ها در مناطق زلزله‌زده کشور توضیحاتی داد.

به نقل از شورای عالی انقلاب فرهنگی، جلسه ۶۹۸ کمیسیون مشورتی شورای عالی انقلاب فرهنگی برگزار‌شد.

سهمیه به داوطلبان مناطق زلزله زده

در این جلسه، بررسی نامه مدیر کل آموزش و پرورش استان کرمان مبنی بر درخواست اختصاص سهمیه پذیرش برای دانش آموزان ساکن در بخش‌های آسیب دیده از زلزله دی‌ ماه استان کرمان در دستور کار قرار‌گرفت.

اختصاص سهمیه به داوطلبان مناطق زلزله زده

ابراهیم خدایی، رئیس سازمان سنجش آموزش کشور با اشاره به ماده واحده «اختصاص سهمیه به داوطلبان آزمون سراسری دانشگاه‌ها در مناطق زلزله‌ زده کشور» مصوب جلسه ۷۳۹ شورای عالی انقلاب فرهنگی و آئین نامه اجرایی مربوط به این ماده واحده توضیحاتی پیرامون شرایط لازم جهت اختصاص سهمیه خاص ارائه‌کرد.

وی گفت: با توجه به مواد ۱ و ۲ آئین نامه اجرایی مذکور مکاتبات لازم با وزارت کشور در خصوص مشخص کردن شهرها و بخش‌هایی که زلزله در سال جاری منجر به خسارت مالی و جانی برای ساکنان آن مناطق شده است؛ به عمل آمده و در صورت دارا بودن شرایط لازم در آئین نامه، با تائید نهایی شورای سنجش و پذیرش مراتب به اطلاع داوطلبان خواهد‌رسید و هنوز در این زمینه تصمیمی گرفته نشده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برگشت به بالا