رفتن به محتوای اصلی

سیاست افزایش اساتید زن در دانشگاه آزاد اسلامی

مدیرکل تشکل‌های دانشگاه آزاد اسلامی عنوان کرد: ‌

دانشگاه آزاد اسلامی

به دنبال تقویت نقش اساتید زن دانشگاه آزاد اسلامی هستیم . ما می‌خواهیم مدیران فرهنگی و اعضای هیات علمی را بیشتر از میان زنان برگزینیم.

معاونت دانشجویی و فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی، آقای محمد قربانی گلشن‌آبادی در نخستین نشست شورای سیاست‌گذاری تشکل‌های دانشگاهیان گفت: ما فعالیت زنان را باور داریم. پس باید به سمتی پیش رویم که منجر به تقویت  فعالیت زنان در تشکل‌ها شود.

وی افزود: در حال حاضر تعداد دانشجویان دختر از دانشجویان پسر بیشتر است. به همین جهت باید ظرفیت دانشجویان دختر بیشتر مورد توجه قرار گیرد.

مدیرکل تشکل‌های دانشگاه آزاد اینگونه  ادامه داد: دختران در رشته‌های خدماتی و پزشکی و علوم پایه بیشتر از پسران هستند. اما این تعداد در رشته‌های علوم انسانی کمترند.

انتقاد به تعداد اندک اعضای هیات علمی زن

قربانی گلشن‌آبادی نسبت به  تعداد کم مقاله‌های علمی اعضای هیات علمی خانم انتقاد کرد.

وی اذعان داشت:‌ زنان و مردان تفاوت‌های زیادی با هم دارند و شرایط‌شان با یکدیگر متفاوت است. چرا که زنان در کنار مسؤلیت‌های فرزندداری و خانه‌داری باید به فعالیت علمی نیز بپردازند. با این وجود باز هم توقع داریم که فعالیت‌های علمی اساتید زنان افزایش یابد.

وی خاطرنشان کرد:‌ با توجه به شرایط کشور باید در حوزه زنان بیشتر کار کنیم. همچنین تصمیم داریم در آینده، معاونان فرهنگی و دانشجویی واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی را از میان خانم‌ها انتخاب کنیم.

مدیرکل تشکل‌های دانشگاه آزاد توضیح داد: باید در جهت فعالیت بیشتر دانشجویان و استادان در تشکل‌ها، برنامه‌ریزی کنیم.

اساتید زن در دانشگاه آزاد اسلامی

وی اظهار کرد: دانشگاه آزاد اسلامی دارای  ۳۷۰ واحد و ۵۰ مرکز است. همچنین یک میلیون و ۶۰۰ هزار دانشجوی در حال تحصیل دارد. از سویی ۳۳ هزار عضو هیات علمی و ۴۰ هزار کارمند دارد. در کل از ۷۰۰ هزار نفر دانشجویی که در تهران به سر می‌برند ۳۰۰ هزار نفر آنان در دانشگاه آزاد تحصیل می‌کنند.

مدیرکل تشکل‌های دانشگاه آزاد اسلامی افزود: دانشگاه آزاد دارای بیشترین ظرفیت از دانشجویان، استادان و کارکنان است. همچنین همانطور که مقام معظم رهبری تاکید کردند که این دانشگاه باید در کشور الگو شود، می‌توانیم به این جایگاه برسیم.

برای این نوشته 2 نظر ثبت شده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برگشت به بالا