رفتن به محتوای اصلی
علم وفناوری جدی‌ترین مولفه در توسعه کشور

علم وفناوری جدی‌ترین مولفه در توسعه کشور

علم وفناوری جدی‌ترین مولفه در توسعه کشور؛

مهناز ملانظری رئیس دانشگاه الزهرا (س) بیان کرد: علم و فناوری جدی‌ترین مولفه در توسعه در اجرای برنامه اسنپ در دانشگاه الزهرا (س) برگزار می‌شود.
چرا که مقوله علم و فناوری جدی‌ترین مولفه در توسعه است.

مهناز ملانظری در راستای نشست خبری که داشتند بیان کرد: ششمین مراسم تبادل تجربیات علم و فناوری محسوب می‌گردند.
در این رابطه تبادل علم و فناوری در کشورهای اسلامی صبح امروز در دانشگاه صدا و سیما برگزار گردید.
طبیعتا تشکیل دهنده نیمی از فعالیت‌های علمی و فناوری محسوب می‌شوند.

وی افزود: دانشگاه الزهرا (س) به عنوان برگزارکننده نشست‌های تخصصی علم و فناوری ویژه بانوان به تبادل علم با حضور دانشمندان و اندیشمندان کشورهای دنیا می‌پردازد، به طوری که محور نشست‌های تخصصی که در این دانشگاه برگزار می‌شود با نگاه به جایگاه زنان در علم و فناوری دنیا است.

دبیر علمی کمیته بانوان و علم و فناوری تصریح کرد: نشست‌های تخصصی علم و فناوری با حضور ۱۱ میهمان خارجی از ۷ کشور دنیا در موضوعات مسائل زیست‌محیطی و نانو برگزار خواهد شد که در این نشست‌ها هم‌افزایی و توسعه علمی از اهداف ما است. ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌از طرفی باید به این نکته اشاره کنم که استفاده از آخرین دستاوردهای علم و فناوری کشورهای دیگر می‌تواند باعث توسعه علمی و توانمندی بانوان در حوزه فناوری شود.

وی افزود: نشست‌های تخصصی علم و فناوری نوزدهم آبان ماه با حضور اندیشمندانی از کشورهای ترکیه، مالزی، اندونزی و انگلیس همزمان با نخستین روز افتتاحیه جایزه مصطفی در دانشگاه الزهرا (س) برگزار خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برگشت به بالا