رفتن به محتوای اصلی
مخالفت نمایندگان مجلس با طرح دو فوریتی بخش خصوصی

مخالفت نمایندگان مجلس با طرح دو فوریتی بخش خصوصی

مخالفت نمایندگان مجلس با طرح دو فوریتی الزام بخش خصوصی در به کارگیری نیرو از طریق ادارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در صحن علنی مجلس شورای اسلامی امروز اتفاق افتاد.

به نقل از خبرگزاری خانه ملت، نشست علنی مجلس شورای اسلامی امروز یکشنبه سوم بهمن ماه به ریاست دکتر محمدباقر قالیباف با حضور ۲۰۶ نفر از نمایندگان آغاز شد.

یکی از دستورات این جلسه بررسی طرح دو فوریتی الزام بخش خصوصی در به کارگیری نیرو از طریق ادارات تعاون، کار و رفاه اجتماعی بود.

نمایندگان مجلس با بررسی دو فوریتی طرح الزام بخش‌های خصوصی در به کارگیری نیرو از طریق ادارات تعاون، کار و رفاه اجتماعی مخالفت کرده از این رو این طرح به صورت عادی بررسی می‌شود.

مجلس شورای اسلامی در نشست امروز در مورد رسیدگی به طرح دو فوریتی الزام بخش‌های خصوصی در استخدام نیرو از طریق ادارات تعاون، کار و رفااه اجتماعی با ۵۹ رای موافق، ۱۲۳ رای مخالف و ۶ رای ممتنع از مجموع ۲۰۶ نماینده حاضر در جلسه با دو فوریتی شدن آن مخالف کرده و از این رو این طرح به شکل عادل رسیدگی خواهد شد.

محمدرضا صباغیان بافقی به عنوان طراح این طرح گفت: برخی سازمان‌ها برای استخدام نیرو آزمون می‌گیرند که این خوب است ولی بعضی از شرکت‌های خصوصی به خصوص خصولتی ها به هر شکل که بخواهند افراد را استخدام می‌کنند.

نماینده مردم مهریز و بافق و بهاباد و خاتم و ابرکوه در مجلس در ادامه گفت: در صورتی که این طرح تصویب شود افراد به اداره کار مراجعه کرده و در آنجا ثبت نام می‌کنند و شرکت‌ها بعد از استعلام از این اداره‌ها نسبت به استخدام افراد اقدام می‌کنند.

مهرداد گودرزوندچگینی به عنوان مخالف دو فوریت این طرح گفت: هم اکنون در ادارات دولتی و شرکت‌هایی که در اختیار ما بوده‌اند نیز نتوانسته‌ایم در بکار گیری نخبگان کاری انجام دهیم. به همین علت نمی‌توانیم ادارات خصوصی را ملزوم کنیم تا از طریق ادارات دولتی نیرو استخدام کنند بلکه فق باید امکان ایجاد شغل را فراهم کنیم.

محمدرضا احمدی به عنوان موافق دو فوریت این طرح گفت بسیاری از جوانان به دنبال کار هستند اما فقط با پول و پارتی می‌توان شاغل شد. استخدام افراد نیاز به یک برنامه کامل و ثابت دارد و جوانان با ثبت نام در سامانه می‌توانند مشغول به کار شوند بدون اینکه کوچک شوند.

 

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برگشت به بالا