رفتن به محتوای اصلی

مدارس عالی مهارتی در رشته‌های فنی و مهندسی در شیراز راه‌اندازی می‌شود.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان فارس گفت: به دنبال آن هستیم تا در دانشگاه آزاد اسلامی واحد شیراز در رشته‌های فنی و مهندسی مدارس عالی مهارتی ایجاد کنیم تا دانشجویان این رشته‌‌ها به طور تخصصی و عملی با مهارت‌‌های خاص مرتبط با رشته خود آشنا گردند.

محمدکاظم کاوه پیش‌قدم رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان فارس، درباره دستاوردهای این واحد دانشگاهی در یک سال گذشته و مهم‌ترین برنامه‌ها در سال آینده، گفت: در سال ۹۷، جذب رشته‌های جدید در واحدهای مختلف استان فارس داشتیم که بیشتر در مقطع دکتری بود. شامل رشته‌های مدیریت، حقوق خصوصی، جامعه‌شناسی سیاسی و بهداشت می‌شود.

ایشان افزود: شرکت‌‌های دانش‌‌ بنیان در مراکز رشد واحدهای دانشگاه آزاد استان فارس افزایش چشمگیری داشت و معاونت پژوهشی واحد شیراز رتبه اول کشوری را در سال ۹۷، کسب کرده است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد شیراز در ادامه خاطرنشان کرد: گسترش مدارس سما را در سال گذشته داشتیم و در این زمینه رتبه اول کشوری را کسب کردیم همچنین هیچ مدرسه زیان‌دهی در سال ۹۷ نداشتیم.

کاوه پیشقدم یادآور شد: مهم‌ترین برنامه ما درسال آینده تلاش برای افزایش درآمدهای غیرشهریه‌ای از طریق افزایش ارتباط دانشگاه با صنعت و گسترش جذب دانشجو در واحدهای زیان‌ده است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان فارس درباره ایجاد مدارس عالی مهارتی در واحدهای استان فارس اشاره کرد: ایجاد مدارس مهارتی و تربیت نیروی کارآفرین و کارآزموده در فضای آموزش عالی و دانشگاه آزاد اسلامی منجر به جذب حداکثری دانشجو می‌‌شود، در دانشگاه آزاد اسلامی واحد شیراز هم درصددیم در زمینه رشته‌های فنی و مهندسی، مدارس عالی مهارتی ایجاد نماییم تا دانشجویان این رشته‌‌ها به طور تخصصی و عملی با مهارت‌‌های خاص در ارتباط با رشته خود آشنا شوند.

وی تاکید کرد: در شرایطی که متاسفانه بسیاری از فارغ‌‌التحصیلان دانشگاهی با تحصیلات عالیه امکان ورود به بازار کار را ندارند، قطعا آموزش مهارت‌‌‌‌های مختلف تخصصی و عمومی، نویدی است برای تربیت نیروهای کارآمد که بعد از فارغ‌‌التحصیلی بتوانند وارد بازار کار شوند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برگشت به بالا