رفتن به محتوای اصلی
مسکوت ماندن بررسی سهمیه ایثارگران در کنکور

مسکوت ماندن بررسی سهمیه ایثارگران در کنکور

میرحمایت میرزاده سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی از مسکوت ماندن بررسی سهمیه ایثارگران در کنکور تا پایان مهر ماه خبر داد.

بررسی سهمیه ایثارگران در کنکور

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: با توجه به ارائه پیشنهادات مختلف درباره سهمیه ایثارگری در کنکور، بررسی این موضوع تا پایان مهرماه سال جاری به تعویق افتاد.

میرحمایت میرزاده در ادامه افزود: با توجه به اینکه از نظر زمانی تغییر در سهمیه ایثارگران به کنکور امسال نمی‌رسد و ارائه پیشنهادهای مختلف و متفاوت سازمان سنجش موظف شد تا پایان مهر ماه با در نظر گرفتن تمامی نظرات و طرح‌ها سهمیه و حد نصاب ایثارگران در کنکور را به کمیسیون ارائه دهد.

وی گفت: پس از ارائه طرح نهایی و بررسی پیشنهادات برای این سهمیه تصمیم گرفته می‌شود.

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس متذکر شد: ما تابع قوانین هستیم و برای کنکور سال ۱۳۹۷ نیز قانون همانند گذشته اعمال خواهد شد.

میرزاده گفت: نظرات بسیار متفاوت بود و به دلیل زمان بر بودن فرآیند کار کارشناسی، پیشنهاد عملی تا پایان مهر ماه بررسی می‌شود.

مسکوت ماندن بررسی سهمیه ایثارگران در کنکور

پس از آن کمیته آموزش عالی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی ماموریت یافت پیشنهادهای مختلف درباره حد نصاب و یا تغییرات درصدهای مورد نظر در این بند را بررسی کنند. با توجه به زمان بر بودن موضوع و اینکه نتایج کنکور سراسری ۱۳۹۷ در دهه سوم شهریور ماه اعلام می‌شود، بررسی موضوع تا پایان مهرماه ۹۷ به تعویق افتاد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برگشت به بالا