رفتن به محتوای اصلی

ارائه گزارش نحوه تاثیر سوابق تحصیلی کنکور به کمیته آموزش عالی مجلس

سید حمایت میرزاده سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس خبر داد: گزارش نحوه تاثیر سوابق تحصیلی کنکور به کمیته آموزش عالی مجلس ارائه شد.

سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس از ارسال گزارش سازمان سنجش درباره نحوه تاثیر سوابق تحصیلی کنکور به کمیته آموزش عالی کمیسیون و جمع آوری نظر کارشناسی نمایندگان خبر داد.

نحوه برگزاری کنکور سال ۱۳۹۷ و تاثیر ۳۰ درصدی سوابق تحصیلی در کنکورتاثیر سوابق تحصیلی کنکور

سید حمایت میرزاده گفت: این جلسه در خصوص نحوه برگزاری کنکور سال ۱۳۹۷ و تاثیر ۳۰ درصدی سوابق تحصیلی در کنکور ۱۳۹۸ با حضور ابراهیم خدایی رئیس سازمان سنجش برگزار شد و به سوالات نمایندگان درخصوص سنجش کنکور نیز پاسخ داده شد.

وی افزود: البته این موضوع از اختیارات دولت و شورای سنجش و پذیرش دانشجو است. مصوبه تاثیر قطعی ۳۰ درصدی سوابق تحصیلی در کنکور ۱۳۹۸ مربوط به شورای سنجش و پذیرش دانشجو است و آنها نیز در راستای قوانین موجود برنامه ششم تصمیم گرفته‌اند.

سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس ذر اذامه گفت: جلسه دیروز برای تصمیم گیری نبود و قرار بود یک گزارش به مجلس ارائه شود. قرار شد به دلیل ابهاماتی که وجود داشت، گزارش سازمان سنجش در کمیته آموزش عالی کمیسیون آموزش تحقیقات مجلس بررسی شود تا هفته بعد کمیته آموزش عالی نظر کارشناسی خود را به کمیسیون آموزش ارائه دهند.

میرزاده متذکر شد: شورای سنجش و پذیرش دانشجو جایگاه قانونی دارد و در راستای اجرای قوانین مجلس شورای اسلامی حرکت می‌کند و باید کار خود را انجام دهد. ما در این زمینه قانونی تصویب نخواهیم کرد.

میرزاده در پایان گفت: این مخالفت و موافقت طبیعی است و کمیسیون از نظر اطلاع‌رسانی از سازمان سنجش دعوت کرده بود که گزارشی داده شود که تاثیر قطعی یا تاثیر مثبت چیست، در گذشته چگونه عمل شده است و در آینده نیز قرار است چه اتفاقی رخ دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برگشت به بالا