رفتن به محتوای اصلی

هوش مصنوعی دستیار پزشکان روستایی شد

«سرویس خبری چین» خبر داد که اکنون پزشکان روستاها می‌توانند با کمک هوش مصنوعی بیماری‌های افراد را دقیق‌تر تشخیص بدهند و همچنین درمان کنند.

هوش مصنوعی در روستاها

به نقل از چاینا دیلی، یک پزشک به نام (دنگ جینکه -Deng Jinke) که در محل گوانگ‌دونگ خدمت می‌کند، گفت: در گذشته، تجهیزاتی که در کابینه پزشکی داشتیم و تنها یک گوشی پزشکی و یک فشارسنج جیوه‌ای قدیمی بود، اما اکنون با آمدن هوش مصنوعی دنیا تغییر کرده است.

پژوهشگران بیمارستان (Guangdong Second Provincial General) موفق به توسعه یک سیستم مبتنی بر هوش مصنوعی شده‌اند که پزشکان روستاها توسط آن می‌توانند بیماری افراد را به طور دقیق تشخیص دهند.

سیستم ذکر شده «Ding Bei» نام دارد. این سیستم یک برنامه درمان پزشکی است. به یک مانیتور قابل حمل که تنها ۲.۵کیلوگرم وزن دارد، مجهز است. با دستگاه Ding Bei، روستاییان می‌توانند به جای رفتن به بیمارستان‌های شهر به پزشک روستای خود مراجعه کنند و در آنجا تست نوار قلب خود را انجام دهند. اطلاعات سلامت مانند میزان اکسیژن خون و تعداد ضربان نیز می‌تواند جمع‌آوری شود و به صورت الکترونیکی ذخیره گردد.

اگر در مواردی پزشک نتواند به صورت دقیق بیماری فرد را تشخیص بدهد، سیستم هوش مصنوعی ذکر شده می‌تواند به کمک پزشک آید و بیماری افراد را با دقت بیش از ۹۵% تشخیص دهد.

برنامه «Ding Bei» با بیش از ۱۱۸ هزار اصطلاح پزشکی و ۳۰۰ میلیون پرونده پزشکی که شامل بیش از دویست بیماری است، جمع‌آوری شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برگشت به بالا