رفتن به محتوای اصلی
کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد موظف‌به ارائه پایان‌نامه ‎شدند

کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد موظف‌به ارائه پایان‌نامه ‎شدند

معاون آموزشی دانشگاه آزاد در بخشنامه‌ای مصوبه شورای برنامه‌ریزی آموزشی و درسی در خصوص شیوه‌نامه اجرایی آیین‌نامه آموزشی دوره کارشناسی ارشد را پیرامون ارائه پایان‌نامه به واحدها و مراکز آموزشی دانشگاه ابلاغ کرد.

درمتن این بخشنامه آمده است: «تمامی دانشجویان دوره‌های کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد اسلامی در تمام رشته‌ها ملزم به اخذ و دفاع از پایان‌نامه هستند.

مواد خاص

در موارد خاص چنانچه دانشجویان تمام واحدهای آموزشی دوره را با میانگین کل حداقل ۱۴ ارائه پایان‌نامه را اخذ کرده باشند اما به دلایلی نتوانند از پایان‌نامه دفاع کنند، واحد دانشگاهی می‌تواند در صورت تایید گروه آموزشی، موافقت شورای پژوهشی و شورای آموزشی و تحصیلات تکمیلی واحد دانشگاهی مراتب را از طریق استان به کمیسیون موارد خاص سازمان مرکزی ارسال کند.

تا در صورت موافقت، معادل تعداد واحد پایان‌نامه از واحدهای درسی مصوب رشته خود و در صورت نبود درس از رشته‌های مرتبط به تشخیص گروه آموزشی، اخذ و در صورت گذراندن آن با رعایت سایر مقررات به شیوه آموزش محور دانش آموخته شوند.»

لازم به ذکر است پایان‌نامه کارشناسی ارشد پس از اتمام دروس یا همراه با یک درس اخذ می‌شود. دانشجو لازم است حداقل ۶ ماه پیش از تاریخ دفاع، موضوع خود را تصویب نماید.

Thesis ISIC

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برگشت به بالا