رفتن به محتوای اصلی

اجرای طرح ناحیه بندی در دانشگاه‌های آزاد

طرح ناحیه بندی در دانشگاه‌های آزاد

 پیام نجفی رییس دبیرخانه هیات امنای دانشگاه آزاد استان اصفهان از اجرای طرح ناحیه بندی در دانشگاه‌های آزاد در این استان خبر داد. و در ادامه بیان کرد: این طرح با هدف هم افزایی میان مراکز و واحدهای دانشگاهی در جهت تقویت ظرفیت ها و توانایی های آنها، بومی سازی رشته‌ها و معرفی ماموریت های جدید برای آنها به منظور تربیت نیروهای انسانی در هر منطقه در رده های شغلی مورد نیاز در سال ۱۳۹۷ اجرا خواهد شد.

نجفی ادامه داد: با اجرای طرح ناحیه بندی و قطب بندی، ظرفیت ها و توانایی های خاص هر دانشگاه شناسایی شده و بر اساس آن، ماموریت های جدید برای واحدها و مراکز دانشگاهی در جهت تقویت ظرفیت ها، بومی سازی رشته‌های تحصیلی و رفع نقاط ضعف، تعریف می‌شود. 
رییس دبیرخانه هیات امنای دانشگاه آزاد استان اصفهان افزود: در این طرح، اگر واحدی به عنوان قطب معرفی شود در این رشته به واحدهای مجاور خود خدمات مورد نیاز آموزشی و پژوهشی را ارائه می‌کند. 
وی با بیان اینکه اجرای این طرح از استان اصفهان شروع می‌شود، شرح داد: تا به حال پنج ناحیه شرق، غرب، شمال، جنوب و مرکزی برای واحدها و مراکز دانشگاه‌های آزاد استان پیشنهاد شده که در حال بررسی و ساختار سازی جهت اجرای قدم به قدم هست. 

طرح ناحیه بندی از موازی کاری جلوگیری می‌کند

نجفی تاکید کرد که اجرای این طرح به معنای حذف واحدها یا مراکز دانشگاهی نیست بلکه اجرای این طرح از موازی کاری جلوگیری می‌کند.
استان اصفهان دارای ۲۸ مرکز و واحد دانشگاه آزاد  با حدود ۸۸ هزار دانشجو است که دو دانشگاه آزاد اصفهان ( خوراسگان) و نجف آباد به عنوان دانشگاه‌های جامع آزاد کشور به شمار می آیند. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برگشت به بالا