رفتن به محتوای اصلی

اعلام نتایج مرحله اول المپیاد علمی دانشجویان پزشکی

دکتر پروین پاسالار مدیر امور نخبگان و استعدادهای درخشان وزارت بهداشت از اعلام نتایج مرحله اول المپیاد علمی دانشجویان پزشکی خبر داد. نتایج مرحله اول آزمون انفرادی ۱۰ دوره اعلام شد. در مرحله دوم از هر کلان منطقه آمایشی حداقل ۱ تیم جهت رقابت حضور خواهد‌داشت.

دکتر پاسالار افزود: با بررسی و اعلام نتایج مرحله اول آزمون انفرادی (غربالگری) ۱۰ دوره  و براساس آئین‌نامه مربوطه ۹۰ نفر برگزیده شدند.

وی در ادامه افزود: تعیین شد تا در مرحله دوم از هر کلان منطقه آمایشی حداقل ۱ تیم جهت رقابت حضور داشته باشد.

۱۰ دوره المپیاد علمی دانشجویان علوم پزشکی کشورالمپیاد علمی دانشجویان پزشکی

پاسالار با تشریح اقدامات مرکز مطالعات و توسعه آموزش پزشکی به منظور هر چه بهتر برگزار شدن ۱۰ دوره المپیاد علمی دانشجویان علوم پزشکی کشور، تعداد ثبت‌نام شدگان را ۷ هزار و ۶۵ نفر اعلام کرد و گفت: تقریباً نیمی از این تعداد در مرحله اول آزمون شرکت کردند که بعد از غربالگری و مرتب سازی نمرات در نهایت ۹۰ نفر در هر حیطه مشخص و به مرحله دوم آزمون راه یافتند.

وی افزود: در پنجمین جلسه کمیته فنی دهمین دوره المپیاد دانشجویان علوم پزشکی، شیوه‌نامه اجرایی رسیدگی به اعتراضات آزمون مطرح و مقرر شد اعتراض ها صرفاًً در ارتباط با ساختار و محتوای سوالات پذیرفته شود ضمن اینکه شیوه‌نامه نحوه اهدای جوایز مطرح و کلیات آن نیز به تصویب رسید.

مرحله دوم (گروهی) ۱۰ این رویداد علمی، مردادماه سال جاری و در حیطه‌های ذیل برگزار می‌شود:

  • آموزش پزشکی
  • استدلال بالینی
  • کارآفرینی در بستر دانشگاههای هزاره سوم
  • مدیریت نظام سلامت
  • تفکر در علوم پایه
  • فلسفه پزشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برگشت به بالا