رفتن به محتوای اصلی

پروژه ارتقا ۵ دانشگاه برتر کشور به تراز بین‌المللی

دکتر منصور غلامی وزیر علوم در نشست هم اندیشی پروژه ارتقا ۵ دانشگاه برتر کشور به تراز بین‌المللی را مطرح کرد. وزیر علوم تاکید کرد: این برنامه باید در هر شرایطی پیش برود و قطعا دست یافتنی است.

دکتر منصور غلامی گفت: توجه به شاخص‌های تعیین شده و حرکت در سمت ارتقا این شاخص‌ها توام با ارزیابی، اصلاًح و تکمیل شاخص‌هایی است که برای این پروژه‌ها تعریف شده است. البته باید نگاه ما به این پروژه ها با نگاه تحولی که در حوزه علم و فناوری در جهان وجود دارد باشد.

وزیر علوم ادامه داد: باید هر نوع حمایتی برای به نتیجه رساندن این پروژه انجام گیرد. از حمایت های مادی گرفته تا اصلاًح آیین‌نامه‌ها، تامین امکانات و حتی در صورت ضرورت حرکت به سمت اصلاًح قوانینی که می‌تواند این پروژه را سرعت بخشد.

پایش موضوع در ستاد وزارت علومتراز بین‌المللی

وزیر علوم در ادامه افزود: در ستاد وزارت علوم باید این موضوع پایش شود و دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌ها نیز در این خصوص نظر خود را به وزارت علوم منعکس نمایند.

وی تصریح کرد: برای پیشبرد این پروژه می‌توان از اعضای هیات علمی به لحاظ آمادگی علمی، حرکت در راستای ارتقا شاخص‌ها، مشاوره‌های علمی در داخل و بیرون دانشگاه استفاده کرد.

غلامی در ادامه تصریح کرد: مجموعه هر دانشگاه و پژوهشگاه‌ها باید زمینه ارتقای نهاد وابسته خود را برای اجرای این پروژه فراهم کرده و با یکدیگر هماهنگ باشند.

وزیر علوم تاکید کرد: مجموعه دانشجویان تحصیلات تکمیلی و تمام دانشجویان باید در این فضا و فرایند این پروژه قرار گیرند و خانواده هر دانشگاه و پژوهشگاه خودشان در راستای کمک و ارتقای جایگاه خود برای قرار گرفتن در رتبه‌های بالاتر تلاش نمایند.

وی در انتها گفت: ما باید از ظرفیت‌های موجود بالقوه و بالفعل این کمک‌ها به ویژه در سازمان برنامه و بودجه استفاده کنیم و حتما این برنامه را در هر شرایطی پیش ببریم و به هیچ وجه قضاوت قبل از وقوع خاصی نداشته باشیم. همکاری در این راستا را تقویت کنیم که آن حتما دست یافتنی و محقق شدنی است ما دانشگاه‌های بزرگ در سطح دنیا داریم که از جایگاه ویژه‌ای برخوردار هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برگشت به بالا