رفتن به محتوای اصلی

اولویت وزارت علوم تامین رفاه دانشجویان در حین تحصیل

منصورغلامی وزیر علوم گفت: اولویت وزارت علوم تامین رفاه دانشجویان در حین تحصیل است . تامین رفاه دانشجویان در حین تحصیل،‌ اولویت وزارت علوم در حوزه دانشجویی است.

به نقل از وزارت علوم، منصورغلامی در نشست با نمایندگان شوراهای صنفی سراسر کشور با بیان اینکه همیشه از نشست با دانشجویان خوشحال و خرسند می‌شوم، گفت: این نشست و گفت‌ و گوها کمک فراوانی به حل مسائل و مفاهمه درباره موضوعات مختلف صنفی، آموزشی و دانشجویی خواهد‌کرد.

نشست در خصوص برنامه‌ریزی در جهت ارتقای مهارت دانشجویاناولویت وزارت علوم تامین رفاه دانشجویان

وزیر علوم در پاسخ به درخواست یکی از دانشجویان حاضر در نشست در خصوص برنامه‌ریزی در جهت ارتقای مهارت دانشجویان تصریح کرد: طرح مهارت‌افزایی دانشجویان را در دانشگاه‌‌ها آغاز کرده‌ایم.

وی افزود: برگزاری کارگاه‌های مهارت‌افزایی برای دانشجویان در حال تحصیل با دو هدف آشنایی با مشاغل موجود در جامعه متناسب با رشته‌هایی که تحصیل می‌کنند و ارائه مهارت‌‌های مرتبط با مشاغل موجود در کنار دانش کسب شده در حین تحصیل در بخش‌های مختلف در دانشگاه‌ها آغاز شده است.

به گفته وزیر علوم، بحث (کارآموزی در بخش های صنعت و کشاورزی) فعال شده است و این امر سبب می‌شود دانشجویان از فرصت کارآموزی نهایت استفاده را ببرند.

غلامی درخصوص فعالیت در مراکز رشد و پارک‌ های علم و فناوری بیان کرد: در این زمینه اولویت با بهره گیری از توان و استعداد دانشجویان است تا جذب نیرو از بیرون باشد.

خدمات دانشجویی در درون دانشگاه‌ها

به گفته غلامی بخش خدمات دانشجویی در درون دانشگاه‌ها می‌تواند با حفظ اتصال منطقی از بدنه مدیریت دانشگاه جدا شود؛ تا تحت تأثیر دیدگاه‌ ها، سلایق، بودجه و ملاحظات مدیریتی قرار‌نگیرد.

غلامی در پایان با بیان اینکه تحصیلات دانشگاهی قطعاً در مدیریت کشور تأثیرگذار است، گفت: عموم افراد تأثیرگذار در بخش‌ های مختلف اجرایی و قانون گذاری و دیگر ارگان ها و نهادها، محصول دانشگاه‌‌های کشور هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برگشت به بالا