رفتن به محتوای اصلی

بورسیه‌ایران به دانشجویان خارجی

 معاون سازمان امور دانشجویان گفت: در زمینه اعطای بورسیه‌ایران به دانشجویان خارجی تمرکز بر مقاطع تحصیلات تکمیلی (ارشددکتری) است. به نقل از وزارت علوم، در نشست هم اندیشی همکاری‌های علمی بین‌المللی دانشگاه‌‌های ایران و افغانستان ابوالحسن ریاضی، گفت: در زمینه اعطای بورسیه‌ایران به دانشجویان کشورهای دیگر تمرکز بر مقاطع تحصیلات تکمیلی است.

وی در ادامه افزود: ارزیابی دانشجویان متقاضی تحصیل در دوره‌های کارشناسی ارشد در کشور افغانستان و با کمک سازمان سنجش صورت می‌گیرد ولی در دوره دکتری پذیرش دانشجو منوط به نظر گروه‌های آموزشی است.

معاون سازمان امور دانشجویان شرح داد: ایران آمادگی دارد ظرفیت پذیرش دانشجویان غیر بورسیه و شهریه پرداز افغانستانی را افزایش دهد.

دانشگاه‌های داوطلب جهت اعطای بورسیه به دانشجویان خارجی

بورسیه‌ایران به دانشجویان خارجی

  • مهناز ملانظری رئیس دانشگاه الزهرا (س) هم با اعلام تحصیل ۸۲ دانشجوی افغانستانی در این دانشگاه خواستار اعلام به موقع اسامی دانشجویان دختر افغانستانی متقاضی دریافت بورسیه‌این دانشگاه شد.
  • محمد حسین امید رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی
  • دکتر صالحی عمران رئیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای

بر آمادگی این دانشگاه‌ها برای همکاری با وزارت تحصیلات عالی افغانستان در زمینه آموزش‌های مهارتی و تربیت تکنیسین تاکید کردند.

رئیس موسسه پژوهش و برنامه‌ریزی آموزش عالی گفت: حوزه معاونت آموزشی وزارت علوم در سال‌های اخیر بازنگری ۷۰۰ برنامه درسی را به پایان رسانده است و می‌تواند تجارب خود را در این زمینه به افغانستان انتقال‌دهد.

لازم به ذکر است این نشست در پی دیدار امروز دکتر نجیب اله خواجه عمری وزیر تحصیلات عالی جمهوری اسلامی افغانستان با دکتر غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری کشورمان انجام شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برگشت به بالا