رفتن به محتوای اصلی

وزیر‌علوم به اعتراض حذف پذیرش برخی دانشگاه‌ها واکنش نشان داد

منصور غلامی وزیر علوم درصفحه اینستاگرام خود نسبت به اعتراض حذف پذیرش برخی دانشگاه‌ها واکنش نشان داد. وزیر علوم با اشاره به مصوبه اخیر شورای عالی اداری کشور گفت: در هفته قبل در اجرای این مصوبه با چالش روبرو شدیم، همه مراکز آموزش عالی مدعی این امر هستند که می‌بایست پذیرش دانشجو داشته باشند.

حذف پذیرش برخی دانشگاه‌ها

منصور غلامی درصفحه اینستاگرام خود نوشت: در سطح جامعه متاسفانه تقاضاهای مستند و مدون از سوی سازمان‌ها و وزارتخانه های مختلف حتی سازمان های متولی برنامه‌ریزی و توسعه برای تولید علم و یا تربیت نیروی انسانی با مهارت مشخص به دانشگاه‌‌ها ارائه نمی‌شود.

چالش رقابت این موسسات با دانشگاه‌های بزرگ کشور

وی ادامه داد: در سال‌های اخیر در دستگاه‌های اجرایی، دانشگاه‌ها و پژوهشگاه هایی ایجاد شده است، در ابتدا نظرشان این بود که معضل سازمان یا موسسه وزارتخانه‌شان را برطرف کنند، ولی هم اکنون با چالش روبرو هستیم که این‌ها در ایجاد مقاطع ارشد و دکتری با دانشگاه‌های بزرگ کشور رقابت می‌کنند.

اعتراض به حذف پذیرش برخی دانشگاه‌ها

وزیرعلوم تحقیقات و فناوری در ادامه افزود: اخیرا شورای عالی اداری کشور مصوبه‌ای داشته که در هفته قبل در اجرای آن با چالش روبرو بودیم و همه مراکز آموزش عالی مدعی این هستند که باید دانشجو بگیرند و اعضای هیات علمی شان ارتقاء یابند درحالی که در وزارتخانه‌ای که به صورت تخصصی به مردم و جامعه سرویس ارائه می‌دهد، نمی‌بایست چنین برنامه‌ریزی و تصوری صورت بگیرد.

این مراکز می‌توانستند در قالب نیازهای خودشان نیرو تربیت کنند، ولی از الگویی پیروی کردند که در نتیجه آن بعضی نهادهای اجرایی دانشگاه‌های پرهزینه ای دارند و فارغ التحصیلان دکترایی را که تربیت می‌کنند، جذب و استخدام نمی‌کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برگشت به بالا