رفتن به محتوای اصلی

اعلام نتایج کنکور دکتری سال ۹۷

مشاور عالی سازمان سنجش با اشاره به جزئیات کنکور دکتری از انتشار کارنامه کنکور دکتری سال ۱۳۹۷ و اعلام نتایج کنکور دکتری در هفته آخر فروردین ماه سال جاری خبر داد.

حسین توکلی گفت: برای شرکت در آزمون دوره دکتری نیمه متمرکز سال ۱۳۹۷ دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی و دانشگاه آزاد اسلامی تعداد ۲۳۴ هزار و ۷۰۶ داوطلب ثبت نام کردند که از این تعداد ۴۲.۹۱ درصد زن و ۵۷.۰۹ درصد مرد بودند.

مشاور عالی سازمان سنجش گفت: آمار داوطلبان متقاضی ثبت نام برای شرکت در آزمون دکتری سال ۱۳۹۷، نسبت به آزمون سال ۱۳۹۶ تعداد ۲۵ هزار و ۸۰۷ نفر کمتر است.

وی یادآوری کرد: آزمون دکتری نیمه متمرکز سال ۹۷ در روز جمعه چهارم اسفند ۹۶ در ۷ گروه آموزشی و ۲۴۶ کدرشته امتحانی در ۵۵ شهرستان و ۱۱۷ حوزه امتحانی انجام شد.

جزئیات آماری کنکور دکتری

آمار گروه علوم انسانی گروه علوم پایه گروه فنی مهندسی گروه کشاورزی و منابع طبیعی گروه هنر گروه دامپزشکی گروه زبان جمع
ثبت نام کنندگان ۱۳۶ هزار و ۶۶۵ نفر ۲۱ هزار و ۴۰۳ نفر ۴۳ هزار و ۶۵۹ نفر ۱۲ هزار و ۷۲۴ نفر ۱۲ هزار و ۶۲۳ نفر ۲ هزار و ۲۸۷ نفر ۵ هزار و ۳۴۵ نفر ۲۳۴ هزار و ۷۰۶ داوطلب
حاضران ۱۰۹ هزار و ۱۹۶ نفر ۱۷ هزار و ۴۶۱ نفر ۳۴ هزار و ۱۹۷ نفر ۱۰ هزار و ۵۸۸ نفر ۱۰ هزار و ۲۲۲ نفر ۱ هزار و ۸۴۳ نفر ۴ هزار و ۳۱۴ نفر ۱۸۷ هزار و ۸۲۱ داوطلب
غایبان ۲۷ هزار و ۴۶۹ نفر ۳ هزار و ۹۴۲ نفر ۹ هزار و ۴۶۲ نفر ۲ هزار و ۱۳۶ نفر ۲ هزار و ۴۰۱ نفر ۴۴۴ نفر ۱ هزار و ۳۱ نفر ۴۶ هزار و ۸۸۵ نفر

توکلی افزود: کار تصحیح پاسخنامه ها به اتمام رسیده و نتایج اولیه کنکور به صورت کارنامه تنظیم شده و در هفته آخر فروردین ۱۳۹۷ بر روی سایت سازمان سنجش قرار خواهد گرفت. داوطلبانی که مجاز به انتخاب رشته شده باشند می‌توانند در نیمه اول اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۷ نسبت به انتخاب رشته اقدام نمایند.سازمان سنجش- زلزله زدگان

ایشان افزود: بر اساس ضوابط و شرایط دانشگاه آزاد اسلامی که از طریق سایت مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اعلام خواهد شد، داوطلبانی که علاقمند به انتخاب رشته دانشگاه آزاد باشند می‌توانند با مراجعه به سایت دانشگاه آزاد نسبت به انتخاب رشته محل‌های مشخص شده اقدام نمایند.

بررسی سوابق داوطلبانمشاور عالی سازمان سنجش افزود: پس از اجرای مرحله اول آزمون توسط سازمان سنجش و تخصیص امتیاز مربوط به سوابق آموزشی، پژوهشی، فناوری به داوطلبان، مصاحبه علمی و …. توسط دانشگاه‌ها و موسسات عالی پذیرنده دانشجو انجام می‌گیرد.

وی گفت: پذیرش نهایی از بین داوطلبان معرفی شده به دانشگاه‌ها بر اساس نتیجه سنجش آزمون عمومی و نتیجه مصاحبه دانشگاه‌ها، بررسی مدارک و یا هر روش دیگر مطابق آیین‌نامه بر اساس اولویت کدرشته محل‌های انتخابی و ظرفیت اعلام شده و سهمیه مربوطه صورت می‌گیرد.

توکلی خاطرنشان کرد: نتایج نهایی آزمون دکتری سال ۱۳۹۷ در دهه اول شهریورماه ۱۳۹۷ مشخص خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برگشت به بالا