رفتن به محتوای اصلی
اعلام نتایج تکمیل ظرفیت آزمون دستیاری تخصصی

اعلام نتایج تکمیل ظرفیت آزمون دستیاری تخصصی

دوره دستیاری در بسیاری از کشورها پس از اخذ دکتری حرفه‌ای توسط پزشکان گذرانیده می‌شود. افرادی که این دوره را می‌گذرانند به رزیدنت معروف هستند. گذراندن این دوره برای شرکت در دوره فوق تخصص لازم است. البته برخی دیگر از رشته‌ها مانند داروسازی، دامپزشکی و دندانپزشکی نیز این مرحله را دارند.

پس از مطالعه این خبر، برای دیدن اطلاعات به روز در این خصوص به این لینک مراجعه کنید.

نتایج تکمیل ظرفیت چهل و چهارمین دوره آزمون پذیرش دستیار تخصصی (رزیدنتی) اعلام شد. در این مرحله، ۵۳۷ نفر  پذیرفته شدند. پذیرفته‌شدگان باید از روز  ۲۶ تا ۳۰ دی ۱۳۹۶ به دانشگاه محل پذیرش مراجعه و نسبت به نتایج تکمیل ظرفیت مدارک ثبت نامی خود اقدام کنند.

با توجه به اطلاعیه مرحله تکمیل ظرفیت، رشته‌های بیماری‌های قلب و عروق، جراحی کلیه و مجاری ادراری، بیماری‌های مغز و اعصاب، جراحی مغز و اعصاب و ارتوپدی مخصوص مناطق محروم است.

آن دسته از رزمندگان که نسبت به انتخاب رشته اقدام کرده اند و پذیرفته شده‌اند باید در موقع ثبت نام، تعهد مربوط به سهمیه مناطق محروم را داده تا بتوانند همانند داوطلبان مناطق محروم در این رشته‌ها ادامه تحصیل دهند.

همچنین رشته‌های روانپزشکی، زنان و زایمان و پزشک خانواده دارای مصاحبه است و افرادی که به مصاحبه دعوت شده بودند، نتیجه مصاحبه در گزینش نهایی آنها اعمال شده است.

انصراف دهندگان براساس نتایج تکمیل ظرفیت

بر اساس مصوبات شورای آموزش پزشکی و تخصصی انصراف دهندگان از ثبت نام به هر دلیل، از شرکت و پذیرش در آزمون پذیرش دستیار سال آینده (دوره چهل و پنجم) محروم هستند و ذخیره ای وجود ندارد.

علاقه‌مندان می‌توانند به پایگاه اینترنتی مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور مراجعه نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برگشت به بالا