رفتن به محتوای اصلی

گسترش تعاملات بین‌المللی در دانشگاه پیام‌نور

محمدرضا زمانی رئیس دانشگاه پیام‌نور از گسترش تعاملات بین‌المللی در دانشگاه پیام‌نور خبر داد. رئیس دانشگاه پیام‌نور گفت: روند کاهش جمعیت دانشجویی رو به افزایش است و تنها راهی که می‌توان از این چالش عبور کرد، گسترش تعاملات بین‌المللی و جذب دانشجو از کشورهای خارجی است.

محمدرضا زمانی در مراسم معرفی رئیس جدید مرکز کابل، با اشاره به لزوم بازنگری کلی در سیاست‌‌ها و دیپلماسی علمی دانشگاه پیام‌نور گفت: دانشگاه پیام نور تنها دانشگاهی است که دارای مجوز های بین‌المللی و شبکه مجازی دانشگاه‌های جهان اسلام در برنامه ششم توسعه است که باید بتوانیم ضمن در نظر گرفتن کیفیت با سرعت بیشتری از این پتانسیل‌ها، بهره‌مند شویم.

فراهم کردن بسترهای توسعه تعاملات بین‌المللی در دانشگاه پیام‌نورتعاملات بین‌المللی در دانشگاه پیام‌نور

وی در ادامه افزود: خوشبختانه دانشگاه پیام نور هم اکنون از جایگاه مطلوبی در کشور افغانستان برخوردار است و باید با حفظ این جایگاه در آینده، ضمن تامین انتظارات و خواسته‌های وزارت تحصیلات عالیه کشور افغانستان، بسترهای توسعه روابط بین‌الملل دانشگاه را فراهم آوریم.

زمانی به استان خراسان و مرز مشترک ایران و افغانستان اشاره کرد و گفت: دانشگاه پیام نور می‌تواند با تجهیز امکانات کارگاهی و آزمایشگاهی خود در ۳ استان خراسان شمالی، جنوبی و رضوی، خواسته ها و انتظارات دانشجواین کشور افغانستان را تامین کرده و نقشی ویژه در توسعه روابط بین‌الملل و گسترش دیپلماسی علمی نقشی ویژه‌ایفا کند.

روند کاهش جمعیت دانشجویی رو به افزایش است

زمانی هم چنین با اشاره به کاهش جمعیت دانشجویی در سال‌های آینده گفت: روند کاهش جمعیت دانشجویی رو به افزایش است و تنها راهی که می‌توان از این چالش عبور کرد، گسترش تعاملات بین‌المللی و جذب دانشجو از کشورهای خارجی است که باید با توجه به پتانسیل‌های خوب دانشگاه در حوزه روابط بین‌الملل، قدم‌های موثری برداریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برگشت به بالا