رفتن به محتوای اصلی

تحصیل هم‌زمان دانشجویان دانشگاه خوارزمی در ۲ رشته با هدف اشتغالزایی

جعفر کیوانی معاون آموزشی دانشگاه خوارزمی از تحصیل هم‌زمان دانشجویان دانشگاه خوارزمی در ۲ رشته با هدف اشتغالزایی خبر داد. معاون آموزشی دانشگاه خوارزمی گفت: ارائه یک دوره یا رشته فرعی در کنار رشته اصلی دانشجویان برای اشتغال‌پذیری آنها از مهرماه سال ۱۳۹۷ در دانشگاه خوارزمی ارائه خواهد شد.

جعفر کیوانی با اشاره به برنامه اشتغال پذیری دانشجویان گفت: دراین زمینه برنامه‌های مختلفی داریم که یکی از این برنامه ها، طرح ۲۰۲۰ است که فقط دانشگاه خوارزمی این طرح را اجرا کرده و به این معنی است که هر جوانی باید

تحصیل هم‌زمان دانشجویان دانشگاه خوارزمی

۲۰ مهارت را در ۲۰ سالگی بیاموزد.

وی ادامه داد: دوره‌های این ۲۰ مهارت را تعریف کرده‌ایم، دانشجویان نیز از آن استقبال کرده و حدود ۱۰۰۰ نفر از دانشجویان در این دوره‌ها که بیشتر آمادگی برای اشتغال است، شرکت کرده‌اند.

معاون آموزشی وزار علوم در ادامه گفت: طرح دیگر ما که از مهر‌ماه امسال اجرا خواهد شد، طرح «کهاد» است به موجب این طرح، هر دانشجو می‌تواند در کنار رشته اصلی خود یک رشته فرعی را آموزش ببیند.

وی خاطرنشان کرد: به عنوان مثال دانشجویی که در رشته ریاضی تحصیل کرده، می‌تواند دوره «کهاد» خود را در رشته مدیریت طی کند و به جای ۱۴۰ واحد دوره لیسانس، ۲۴ واحد اصلی آن رشته را آموخته و با استفاده از آن برای اشتغال کمک بگیرد.

کیوانی ادامه داد: رشته‌هایی که اشتغال بیشتری دارند به صورت «کهاد» تعریف شده‌اند و دانشجویان می‌توانند در کنار رشته اصلی خود این رشته را نیز تحصیل کنند.

شرایط دانشجویان برای شرکت در دوره‌های فرعی

کیوانی با اشاره به شرایط دانشجویان برای شرکت در دوره‌های فرعی، افزود: این دوره فقط مختص دانشجویان کارشناسی بوده و دانشجویانی می‌توانند دراین دوره شرکت کنند که معدل بالای ۱۵ داشته باشند.

وی ادامه داد: دانشجویانی که در این دوره شرکت می‌کنند باید از دانشجویان قوی علمی باشند چون در دو رشته همزمان تحصیل خواهند کرد.

معاون آموزشی وزارت علوم افزود: لیست نمرات دوره «کهاد» در کارنامه دانشجو ارائه می‌شود ولی در معدل وی اثر نخواهد داشت.

وی خاطرنشان کرد: دانشجویانی که دوره «کهاد» را طی کنند، مدرک دریافت نکرده بلکه گواهی نامه دوره کهاد را دریافت می‌کنند. و این دوره از مهرماه سال ۹۷ اجرایی می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برگشت به بالا