رفتن به محتوای اصلی

درخشش دانشگاه شریف در رتبه‌بندی جهانی

جعفر مهراد موسس مرکز منطقه‌ای اطلاع‌رسانی علوم و فناوری  خبر از درخشش درخشش دانشگاه شریف در رتبه‌بندی جهانی داد. دانشگاه صنعتی شریف در رتبه‌بندی عصر طلایی در بین ۲۰۰ دانشگاه برتر جهان، با کسب رتبه ی ۹۲، به عنوان برترین دانشگاه کشور معرفی شد.

درخشش دانشگاه شریف

به گزارش روابط عمومی دانشگاه صنعتی شریف، ایران با ۷ دانشگاه موقعیت مناسبی در بین دانشگاه‌های عصر طلایی به دست آورده است، دانشگاه‌های صنعتی شریف، دانشگاه صنعتی امیرکبیر، دانشگاه شهید بهشتی، دانشگاه شیراز و دانشگاه تبریز از دانشگاه‌های ممتاز عصر طلایی هستند.

جعفر مهراددر ادامه گفت: رتبه‌بندی عصر طلایی حاوی ۲۰۰ دانشگاه برتر جهان است، بعد از جنگ جهانی دوم بین سال‌های ۱۹۴۵ و ۱۹۶۷ تاسیس شده‌اند و ایران در این نظام رتبه‌بندی ۷ دانشگاه برتر دارد.

موسس مرکز منطقه‌ای اطلاع رسانی علوم و فناوری خاطرنشان کرد: در این رتبه‌بندی بیشترین تغییر در مورد دانشگاه چینی هنگ کنگ است که با صعود ۳ پله‌ای در جایگاه سوم نشسته است. این دانشگاه در تمام شاخص‌ها شامل آموزش، پژوهش، استناد، انتقال دانش و چشم‌انداز بین‌المللی امتیاز بیشتری را به‌دست آورده است.

وی افزود: جدول عصر طلایی سال جاری شامل ۲۰۰ دانشگاه برتر جهان است. پیش از این رتبه‌بندی عصر طلایی تایمز تنها ۱۰۰ دانشگاه ممتاز جهان را معرفی می‌کرد.

درخشش دانشگاه شریف در رتبه‌بندی جهانی

دانشگاه صنعتی شریف که در سال ۱۹۶۶ تاسیس شده است در این رتبه‌بندی، رتبه ۹۲ را به خود اختصاص داده است. رتبه بین‌المللی این دانشگاه در سال ۲۰۱۸ در دامنه‌ای بین ۶۰۱ تا ۸۰۰ قرار دارد. امتیازهای دانشگاه صنعتی شریف از آموزش ۲۵/۵، پژوهش ۲۶/۵، استناد ۳۶/۷، درآمد صنعتی ۹۶/۴، و چشم‌انداز بین‌المللی ۱۹/۶ است.

در این رتبه‌بندی دانشگاه صنعتی امیرکبیر موفق شده پس از دانشگاه صنعتی شریف به عنوان دومین دانشگاه ایرانی رتبه ۹۵ را کسب کند و دانشگاه‌های شهید بهشتی، شیراز و تبریز در دامنه‌ای بین ۱۰۰ تا ۱۵۰ در بین ۲۰۰ دانشگاه ممتاز رتبه‌بندی عصر طلایی قرار دارند. همچنین دانشگاه فردوسی مشهد و دانشگاه صنعتی اصفهان در دامنه‌ای بین ۱۵۱ تا ۲۰۰ قرار گرفته‌اند.

برگشت به بالا