رفتن به محتوای اصلی

راه‌اندازی دوره مهارت‌های پیشرفته در دانشگاه فنی و حرفه‌ای

ابراهیم صالحی عمران رئیس دانشگاه فنی حرفه‌ای خبر از راه‌اندازی دوره مهارت‌های پیشرفته در دانشگاه فنی و حرفه‌ای داد. رئیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای گفت: دوره‌های کارشناسی ناپیوسته فنی و حرفه‌ای برای ارائه مهارت‌های پیشرفته راه‌اندازی می‌شود.

ابراهیم صالحی عمران گفت: دانشگاه فنی و حرفه‌ای یکی از بزرگترین دانشگاه‌های کشور به شمار می آید، جمعیت دانشجویی آن، ۲۰۰۰۰۰ نفر است این ۲۰۰ هزار نفر در ۱۷۳ مرکز، دانشکده و آموزشکده مشغول تحصیل هستند.

مهارت‌های پیشرفته در دانشگاه فنی و حرفه‌ای

دوره‌های کاردانی و کارشناسی ناپیوسته

رئیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای افزود: دوره‌های کاردانی و کارشناسی ناپیوسته دراین دانشگاه فعال است، اما ۷۸ درصد دانشجویان در دوره‌های کاردانی و تکنسین مشغول به تحصیل هستند. دروس این دانشگاه نیز ۷۰ درصد عملی و ۳۰ درصد نظری است.

صالحی عمران ادامه داد: ظرفیت خوبی در دانشگاه ایجاد شده، ۱۵۰ هزار نفر ظرفیت سازی کرده‌ایم،  برخی رشته‌های دانشگاه با آزمون و برخی بدون آزمون هستند، دوره‌های کارشناسی ناپیوسته نیز بعد از ۲سال که از تحصیل دانشجویان گذشت، با هدف ارائه مهارت‌های پیشرفته برگزار می‌شود در حال حاضر ۳۲۹ کد رشته محل به دانشگاه اضافه شده است.

وی به امکانات رفاهی دانشجویان در دانشگاه فنی و حرفه‌ای اشاره کرد و افزود: یک سری امکانات رفاهی به دانشجویان ارائه می‌شود که می‌توان به تسهیلات خوابگاهی اشاره کرد، در حال حاضر ۶۰ درصد دانشجویان دانشگاه خوابگاهی بوده و  از ۱۸۸ خوابگاه دانشگاه، ۶۲ خوابگاه به دانشجویان دختر و ۱۲۶ خوابگاه به دانشجویان پسر اختصاص داده شده است.

وی ادامه داد: ۹۴ سالن ورزشی سرپوشیده در سراسر کشور برای استفاده دانشجویان اختصاص داده شده و همچنین، ۱۶ نوع وام به دانشجویان ارائه می‌شود و ۲ نوع وام تحصیلی نیز توسط خود دانشگاه ارائه می‌شود.

رئیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای به خدمات مشاوره‌ای اشاره کرد و افزود:  ۱۲۰ اتاق مشاوره در مراکز و آموزشکده‌های دانشگاه به دانشجویان خدمات مشاوره ای ارائه می نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برگشت به بالا