رفتن به محتوای اصلی

پذیرش بدون کنکور دانشجویان ارشد و دکتری در دانشگاه فردوسی

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه فردوسی مشهد شرایط پذیرش بدون کنکور دانشجویان ارشد و دکتری در دانشگاه فردوسی را شرح داد.

پذیرش بدون کنکور دانشجویان ارشد و دکتری

دکتر محمدرضا هاشمی در خصوص پذیرش بدون کنکور مقاطع تحصیلات تکمیلی در دانشگاه فردوسی، بیان کرد: پذیرش بدون کنکور در مقطع کارشناسی ارشد از تاریخ ۴ بهمن ماه سال ۱۳۹۶ بر روی سامانه معاونت آموزشی قرار داده شد. زمان ثبت نام از تاریخ ۱۵ بهمن الی ۱۵ اسفندماه از طریق سامانه الکترونیکی ثبت نام مشخص و تعیین گردید. با توجه به استقبال دانشجویان و متقاضیان تا تاریخ ۲۵ اسفندماه تمدید گردید.

ایشان بیان کردند: پیرو ارسال مصوبه جدید وزارت علوم در رابطه با تغییر ظرفیت دانشگاه‌های سطح یک و همچنین تغییر ۱۰ به ۱۵ درصد برتر بلافاصله جلسه شورای هدایت استعدادهای برتر (شهاب) دانشگاه فردوسی تشکیل و جلسه اطلاع رسانی کامل در این خصوص انجام شد و دانشجویان و متقاضیان تا ۳۱ فروردین ماه سال ۱۳۹۷ فرصت دارند تا ثبت نام کنند.

هاشمی، با اشاره به شرایط پذیرش بدون آزمون دانشجویان در این دانشگاه، ذکر کرد: با توجه به آیین‌نامه پذیرش بدون آزمون کارشناسی ارشد کلیه دانشجویان از سایر دانشگاه‌ها مجاز به ثبت نام در دانشگاه فردوسی مشهد هستند.

زمان پذیرش آزمون دکتریفردوسی مشهدایشان افزود: پذیرش بدون آزمون دکتری از تاریخ ۲۰ فروردین ماه ۱۳۹۷ آغاز خواهد شد و دانشجویان پذیرفته شده از این طریق در طرح خوشه بندی شهاب وارد شده و از تسهیلات آن بهره‌مند میگردند.

هاشمی اظهار داشت: مطابق با مصوبه جدید وزارت علوم دانشگاه‌های سطح یک نظیر دانشگاه فردوسی می‌توانند تا حداکثر ۴۰ درصد ظرفیت کل خود را به پذیرش بدون آزمون اختصاص دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برگشت به بالا