رفتن به محتوای اصلی
انتشار نظرسنجی

انتشار نظرسنجی

انتشار نظرسنجی از جمله خدمات ویژه سامانه دانشگاهیان است. در این بخش، می‌توانید نسبت به تنظیم سوالات نظرسنجی و انتشار آن اقدام نمایید. ویژگی خاص این سیستم، تکمیل فرم نظرسنجی شما توسط حداقل ۲۵۰ نفر از اعضای سازمان است. این خدمت، در کنار سامانه یادگار از جمله خدمات علمی سازمان بین‌المللی دانشگاهیان محسوب می‌شود.

انتشار نظرسنجی علمی

چه در پژوهش‌های کمی و چه در انواع مطالعات علمی، طرح نظرسنجی و انتشار سوالات به منظور پاسخگویی نمونه‌ای از جامعه آماری، باعث غنی‌تر شدن پژوهش می‌شود. آنچه باعث تمایز این سامانه به نسبت سایر ابزار مشابه در فضای اینترنت شده است، وجود همزمان «ابزار» و «مخاطب» است.

ابزار تدوین و تحلیل

ابزار تدوین نظرسنجی یا پرسشنامه، عبارت است از سیستمی که به شما امکان می‌دهد نسبت به طرح سوالات خود و درج گزینه برای هر سوال اقدام نمایید. همچنین، پس از تکمیل پرسشنامه‌ها توسط مخاطبان، امکان تحلیل پاسخ آن‌ها را نیز خواهید داشت.

وجود جامعه مخاطب

یکی از چالش‌های اجرای نظرسنجی‌ها و فرایند پرسشنامه، فقدان وجود جامعه مخاطب است. در شیوه سنتی، پژوهشگر با مراجعه به اماکن مختلف، فرم کاغذی را به مخاطبانی که داوطلب تکمیل می‌شدند ارائه می‌کرد و پس از مدت زمانی که تکمیل نظرسنجی به طول می‌انجامید، آن‌ها را تحویل می‎گرفت. در شیوه مدرن و در فضای مجازی، پژوهشگر لینک پرسشنامه خود را جهت تکمیل، برای مخاطبان بالقوه خود ارسال می‌کند.

اما چالشی که در این بین وجود دارد، فقدان مخاطب به میزان کافی است؛ چالشی که در سامانه دانشگاهیان، حل شده است. چرا که این سامانه، دارای بیش از ۶۴ هزار عضو بوده و همچنین برای تکمیل نظرسنجی‌ها، اعضا امتیاز مربوط به آن را کسب می‌کنند و به همین خاطر، هر نظرسنجی که در این سیستم منتظر می‌شود، حداقل توسط ۲۵۰ نفر تکمیل خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نظرسنجی سازمان

برگشت به بالا