رفتن به محتوای اصلی
سردر دانشگاه کردستان
0
تعداد دانشجویان
0
تعداد هیات علمی

اطلاعات تماس دانشگاه کردستان

لوگو دانشگاه کردستان

دانشگاه کردستان ، از جمله دانشگاه‌های ایران و واقع در شهرستان سنندج، مرکز این استان است. این دانشگاه، از جمله دانشگاه‌های برتر منطقه غرب کشور محسوب می‌شود و در هر سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری دانشجو می‌پذیرد.

دانشگاه کردستان فعالیت خود را به عنوان موسسه آموزش عالی سنندج، وابسته به تربیت معلم (موسسه تربیت معلم) ، تهران در سال تحصیلی ۱۹۷۴–۱۹۷۵ آغاز کرد. این دانشکده به عنوان یک دانشکده خارج از دانشگاه رازی کرمانشاه در آمد و پس از آن دانشکده تربیت معلم سنندج نامگذاری شد.

علاوه بر پذیرش دانشجو در آموزش معلم ریاضیات، پذیرش دانشجو در رشته‌های شیمی و انگلیسی آغاز شد. این واحد تربیت معلم با گسترش فعالیت‌های آموزشی و انجام تحقیقات در زمینه‌های بسیار متنوع، در سال ۱۹۹۱ توسط وزارت آموزش عالی و فرهنگ، دانشگاه به این واحد آموزش دبیر اعطا شد.

از این پس به دانشگاه کردستان معروف شد. از آن زمان طیف وسیعی از دوره‌ها در مقاطع مختلف به لیست برنامه‌های تحصیلات تکمیلی دانشگاه از جمله دوره فوق دکترا ارائه شده توسط گروه شیمی اضافه شده است. در حال حاضر، دانشگاه کردستان بیش از ۹۰۰۰ دانشجو دارد که بیش از ۲۵ درصد آن‌ها دانشجویان تحصیلات تکمیلی هستند.

دانشگاه کردستان دارای یک دانشکده خودمحور (پردیس) ، ۸ دانشکده و ۴۵ بخش است که ۱۷۰ دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد را ارائه می‌دهد. علاوه بر این، این دانشگاه تقریباً ۳۳۹ عضو هیأت علمی تمام وقت با بیش از ۹۵ درصد استادیار یا بالاتر از درجه استادی (۱۶ استاد کامل و ۶۸ استاد دانشیار) استخدام کرده است. علاوه بر این، بسیاری از کارکنان آموزش نیمه وقت شاغل هستند و تعداد کارمندان اداری بالغ بر ۳۸۵ نفر است.

سال تاسیس: ۱۳۵۳

رئیس فعلی:دکتر رحمت صادقی

توضیحات دانشگاه کردستان
آشنایی با دانشگاه کردستان
شناخت دانشگاه کردستان
معرفی دانشگاه کردستان
برگشت به بالا