رفتن به محتوای اصلی
0
تعداد دانشجویان
0
تعداد هیات علمی

اطلاعات تماس دانشگاه دانشگاه دامغان

نشانی: دامغان، میدان دانشگاه، دانشگاه دامغان

پست الکترونیکی: pr@du.ac.ir

مرکز تلفن دانشگاه: ۶-۳۵۲۲۰۰۸۱ ۰۲۳

نمابر: ۳۵۲۲۰۱۲۰

کد پستی: ۴۱۱۶۷ – ۳۶۷۱۶

تلفکس روابط عمومی: ۳۵۲۲۰۲۴۹ ۰۲۳

نشان دانشگاه دامغان

دانشگاه دامغان به عنوان نماد دانش‌دوستی ساکنان شهر دامغان بنا شده است. این مجموعه آموزش عالی به راهبری شادروان دکتر محمدمسعود منصوری در طی سال‌های ۱۳۶۷-۱۳۶۴ بنا شد و هم اکنون به عنوان یکی از دانشگاه‌های جامع کشور زیر نظر وزارت علوم، تحقیقات و فناوری شناخته می‌شود. این دانشگاه هم اکنون دارای ۸ دانشکده، یک پژوهشکده و بیش از پنج هزار دانشجو در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری است.

این دانشگاه توسط شهروندان فداکار دامغان به رهبری استاد فقید محمد مسعود منصوری تأسیس شد. این مدرسه به احترام پیامبر اسلام، حضرت محمد، رسول اکرم نامگذاری شد. دانشکده علوم پایه در سال ۱۳۶۸ درهای خود را به روی ۳۵ دانشجوی رشته زمین شناسی گشود و عملیات آموزشی آغاز شد. پس از چند سال، رشته‌های ریاضیات کاربردی، ریاضیات محض، شیمی، فیزیک، زیست شناسی، علوم کامپیوتر و مهندسی در مقاطع کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد. و دوره‌های دکترا راه‌اندازی شد. در خرداد ۱۳۹۳، دکتر عبدالعلی بصیری به عنوان پنجمین رئیس دانشگاه منصوب شد.

از جمله ویژگی‌های منحصربه فرد این دانشگاه، آیین ورودی دانشجویان جدید است که با همراهی والدین دانشجویان صورت می‌گیرد و در طی آن، به نحو شایسته‌ای نسبت به خیرمقدم به دانشجویان و خانواده‌شان اقدام می‌گردد.

سال تاسیس: ۱۳۶۸

رئیس فعلی: دکتر عبدالعلی بصیری

سالن غذاخوری دانشگاه دامغان
کتابخانه دانشگاه دامغان
محوطه دانشگاه دامغان
معرفی دانشگاه دامغان
برگشت به بالا