رفتن به محتوای اصلی
اخذ گرنت برای اساتید دانشگاه آزاد

اخذ گرنت برای اساتید دانشگاه آزاد

فرهاد رهبر، رییس دانشگاه آزاد اسلامی، در دوازدهمین جلسه هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان آذربایجان شرقی بیان داشت: اساتید دانشگاه آزاد باید در طول سه یا چهار سال موفق به اخذ گرنت برای دانشگاه محل تدریس خود شوند.

اخذ گرنت برای اساتید

فرهاد رهبر خطاب به اعضای هیات امنای دانشگاه آزاد گفت: نتیجه و سرانجام کارها بسیار مهم است، از این رو از اعضای هیات امنا مصوباتی می‌خواهم تا بتوانند در زمان بحران با اجرای آن، دانشگاه را نجات دهند.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی با تاکید بر اینکه مدیریت و ﮐﺎﻫﺶ ﻫﺰﯾﻨﻪ‌ها از اولویت‌های ﺩﺍﻧﺸﮕﺎﻩ ﺁﺯﺍﺩ ﺍﺳﻼﻣﯽ است، اظهار کرد: اعضای هیات امنا باید با برنامه‌ریزی مدون، افزایش بهره‌وری و حذف هزینه‌های غیرضروری، هزینه‌ها را کم کنند.

رهبر خاطرنشان کرد: در تنظیم بودجه باید مدیریت هزینه‌ها در جهت کاهش باشد و ارقام واقعی را ارائه و راهکارهایی برای درآمدزایی تدوین شود.

کیفیت بخشیدن به آموزش و پژوهش براساس کیفیت‌ بخشی به هرم اعضای هیات علمی آغاز می‌شود

فرهاد رهبر با تاکید بر لزوم ارتقای کیفیت آموزشی در دانشگاه آزاد اسلامی، گفت: کیفیت بخشیدن به آموزش و پژوهش براساس کیفیت‌ بخشی به هرم اعضای هیات علمی آغاز می‌شود. اعضای هیات علمی باید در طول سه یا چهار سال موفق به اخذ گرنت برای دانشگاه محل تدریس خود شوند، این باعث می‌شود تا اساتید موضوع فعالیت‌های پژوهشی و پایان‌نامه‌ها را به سمت گرنت‌سازی سوق دهند.

وی ادامه داد: با برنامه‌ریزی می‌توان کاری کرد که دانشجویان و اساتید برای دانشگاه درآمدزایی کنند. باید با افزایش شرکت‌های دانش‌بنیان و استفاده از ظرفیت‌های آموزشی، پژوهشی، فرهنگی و ورزشی به سمت تولید ثروت پیش برویم.

رییس دانشگاه آزاد یکی از راه‌های ایجاد درآمد برای واحدهای دانشگاهی را آموزش‌های مهارتی به علاقمندان، با شناخت اولویت‌ها و مزیت‌های منطقه‌ای دانست.

تصمیم‌گیری در خصوص بودجه سال ۹۷، انتخاب اعضای کمیسیون دایمی هیات امنا و کمیته نظارت بر حسن اجرای مصوبات هیات امنای دانشگاه استان آذربایجان شرقی، ناحیه‌بندی آموزشی و پژوهشی و چارت سازمانی واحدها و مراکز آموزشی استان از جمله مباحث مطرح‌ شده در دوازدهمین جلسه هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی آذربایجان شرقی بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برگشت به بالا